07.04.2018 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:0

Konečne sa z troch bodov tešia aj v Prešove. Domáci Tatran hrajúci v Poprade porazil húževnaté, ale bez formy hrajúce Zlaté Moravce tesne 1:0. Jediný gól dosiahol striedajúci Gatarič tesne pred koncom.

Vďaka tomuto výsledku sa Tatran dostal na dosah Zlatých Moraviec a stráca na ne už len šesť bodov. Ešte dôležitejšie však je, že po prehre Senice má nad ňou už štvorbodový náskok. Aj keď duel nesledovalo veľa divákov, bol mimoriadne dôležitý najmä pre Šarišanov. Tí už naozaj potrebovali získať tri body, ale nezačali najlepšie. Po pár minútach mal šancu Šašinka, ale našťastie pre domácich zakončoval zle. Po štvrťhodine hry mohol otvoriť skóre Hošek, ale lob na Kováča mu nevyšiel. Mieril nad a aj keď sa zelenobieli smerom dopredu snažili, viac toho nevymysleli. Nič na tom nezmenil totiž ani pokus Katonu pár minút pred koncom polčasu.

Po prestávke sa veci radikálne nemenili, tímy vyčkávali a Tatran neúspešne naznačoval svoju dominanciu. Vytúženú zmenu nepriniesla ani situácia pred hodinou hry. Tam sa k lopte napokon nedostal Hošek po centri Micherdu. Komplikáciu pre hostí "zabezpečil" v 76. minúte Pleva, keď po druhej žltej išiel pod sprchy. Tým sa otvorila pre Prešov ešte väčšia šanca vyhrať prvýkrát od 3. novembra. Obrana hostí však bola pre nich ťažoku prekážkou, ktorú nedokázali prekvapiť centrami do šestnástky ani postupným prechodom do útoku. Dokonca Ewerton ohrozil bránu Lukáča, ale skóre sa menilo na druhej strane po strele Gatariča. Ten prišiel na ihrisko len tesne pred tým a umiestnenou ranou k žrdi rozhodol duel jediným zásahom - 1:0. Tatran konečne bral tri body a keďže Senica prehrala, má pred ňou štvorbodový náskok. A neprehral už 5 zápasov v rade, čo nielen v tejto sezóne je preňho veľkou raritou.

Autor: Ľubomír Hudačko