10.03.2018 14:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Železiarne Podbrezová 0:1

Železiari pokračujú v dobrých jarných výkonoch. V prvom kole nadstavby zvíťazil FK Železiarne Podbrezová na pôde Zlatých Moraviec 1:0 (0:0). ViOn zatiaľ na jar nezískal ani bod.

V prvom polčase videli diváci medzišestnástkový futbal, veľa súbojov a nedovolených zákrokov. Prvá strela prišla až v 19. minúte. Vtedy Harba zakončoval z hranice 16-ky a tesne minul pravú šibenicu Kuciakovej bránky. Na opačnej strane sa po polhodine hry v dobrej príležitosti ocitol Leško. V 38. minúte mal veľkú šancu Bernardina, a zoči-voči Kováčovi namieril do gólmana. V závere úvodnej štyridsaťpäťminútovky Orávik vysunul Evertona, no s jeho zakončením nemal Kuciak problém. Rozháraný futbal pokračoval aj po zmene strán. V 65. minúte Leško z uhla mieril vedľa ľavej žrde. V 77. minúte mal gól na kopačke Bernardina, ktorý išiel na Kováča sám. Brankár zachránil situáciu skokom pod nohy útočiaceho hráča. V 81. minúte odišiel pod sprchy po druhej žltej karte Bariš. O minútu nato Kostelného stiahol v pokutovom území jeden z domácich obrancov a Leško penaltu bezpečne premenil - 1:0 pre železiarov. V závere mohol zvýšiť vedenie hostí Leško, ale jeho lob skončil na brvne. ViOn Zlaté Moravce - Vráble podľahol Podbrezovej 0:1.

"Dnes sme chceli zabrať, nemám chlapcom čo vyčítať. Hostia mali navrch v osobných súbojoch. Dnes Kováč ukázal aký je brankár. Myslím, že penalta bola veľmi prísna, po červenej karte Bariša sa súper dostal do výhody. Mlieko je rozliate, ale plakať nám nepomôže," povedal po zápase tréner ViOn-u Juraj Jarábek. "Sme veľmi radi za tri body, ktoré sme získali u súpera, ktorý je v domácom prostredí veľmi nepríjemný. Mohli sme rozhodnúť už v prvom polčase, ale brankár Kováč ukázal svoje kvality. Mrzí ma čierna škvrna v podobe zranenia Mikuša, taký súboj by sa v našej lige nemal objaviť," zhodnotil priebeh tréner Podbrezovej Marek Fabuľa.

Autor: Dušan Guman / sport.sk