28.04.2018 17:00 CET
4 : 0
(2:0)

FC Zlaté Moravce - Tatran Prešov 4:0

ViOn Zlaté Moravce zaznamenal prvú jarnú výhru a odniesol si to Prešov, ktorý domácemu celku podľahol vysoko 0:4 (0:2).

Stretnutie tabuľkových susedov začali lepšie domáci. V desiatej minúte zahral roh Orávik, Pintér predĺžil na zadnú tyč a da Silva hlavičkoval do prázdnej brány - 1:0. Na opačnej strane rozohral štandardku Gatarič, ale s Hošekovou hlavičkou si Kováč poradil. V 27. minúte Orávik posunul Harbovi, ten sa presadil proti dvojici obrancov Tatrana a z desiatich metrov prekonal Lukáča druhýkrát - 2:0. V 40. minúte zakončoval Orávik z 18-tich metrov tesne nad. V závere polčasu sa na hranici šestnástky ocitol striedajúci Katona, ktorého strela prešla pozdĺž celej brány do autu.

V 52. minúte Hošek zoči-voči Kováčovi vystrelil veľmi slabo. Po hodine hry Orávik ponúkol tutovku Urgelovi, ktorý z troch krokov zvýšil na 3:0. O minútu nato Bartolomeu prihral da Silvovi, ktorý z hranice 16-ky tesne minul pravú žrď. ViOn dominoval a vypracoval si aj ďalšie šance. V 73. minúte Baričovu loptu Luberda z bránkovej čiary hlavou odvrátil na roh. V 78. minúte Orávik vysunul Harbu, ktorého vychytal Lukáč. V 86. minúte mohol sieť rozvlniť Dupkala, ale Kováča nepreloboval. V 89. minúte sa presadil striedajúci Cleber, ktorý zavŕšil na 4:0. FK ViOn Zlaté Moravce porazil 1. FC Tatran Prešov vysoko 4:0.

"Toto víťazstvo venujeme nášmu pánovi majiteľovi, ktorému želáme skoré uzdravenie. Dnes sme ukázali pravú tvár, tak ako sme hrávali na jeseň. Patrí ku cti Prešova, že chcel hrať futbal, a to bola voda na náš mlyn. Bol to zápas hore-dole a naše víťazstvo považujem za zaslúžené," povedal tréner Moraviec Juraj Jarábek. "Do stretnutia sme vstúpili dobre, ale neustrážili sme prvú štandardku, po ktorej sme inkasovali. Po druhom góle sme zmenili rozostavenie, ale ani to neviedlo ku gólu. Mali sme svoje príležitosti, ktoré sme žiaľ nedotiahli do konca," kontroval Jarábkov náprotivok na lavičke Prešove Anton Mišovec.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk