12.05.2018 17:45 CET
2 : 2
(1:1)

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 2:2

V predposlednom nadstavbovom kole Fortunaligy v skupine o udržanie sa remizovali Zlaté Moravce s Nitrou 2:2 (1:1).

Regionálne derby sa nieslo v znamení ofenzívneho poňatia na oboch stranách. Už v prvej minúte mohol skóre otvoriť Vestenický, ale z rohu päťky netrafil. Ewerton dobre mierenou strelou z hranice šestnástky neprekvapil nitrianskeho brankára. V deviatej minúte Šimončič z diaľky trafil ľavú šibenicu Kováčovej bránky - 1:0 pre Nitru. V 14. minúte na Ewertonov center vyskočil Harba, ale hlavou zasiahol brvno. V 21. minúte po Plevovom centri Šašinka hlavou prekonal Hrošša, ale jeho gól pre tesný ofsajd neplatil. V 22. minúte Liba v pokutovom území zrazil Šašinku a nariadenú jedenástku Orávik premenil na gól - 1:1. Po polhodine hry išiel Bariš sám na Hrošša, ale ten jeho snahu eliminoval. V závere polčasu Šašinka z asi ôsmich metrov prestrelil priestor troch žrdí.

Otvorený futbal pokračoval aj v druhom polčase. V 50. minúte Nikoličove zakončenie v poslednej chvíli vytlačil na roh Križan. V dobrej pozícii sa ocitol Vestenický, ale Kováč jeho pokus na dvakrát skrotil. V 52. minúte Orávikov center z pravej strany posunul Harba Šašinkovi, ktorý trafil medzeru medzi Hroššovými nohami - 2:1. V 65. minúte mohol náskok domácich navýšiť Harba, ale prekonaného Hrošša zastúpil na bránkovej čiare Križan. V 70. minúte strelu striedajúceho Militosjana Kováč vyrazil, ale nekrytý Vestenický už vyrovnal - 2:2. V 79. minúte zlyhal v koncovke striedajúci Urgela. FC ViOn Zlaté Moravce remizoval s FC Nitra 2:2.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk