09.04.2016 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

Zemplín Michalovce - FC Zlaté Moravce 1:1

Zemplín Michalovce si skomplikoval situáciu v boji o záchranu. Na domácom ihrisku so Zlatými Moravcami iba remizoval 1:1 (1:0).

V jedenástej minúte zakročil Kováč. Kunca sa naňho rútil sám. V 16. minúte sa Kunca ocitol v ďalšej dobrej príležitosti. Jeho tvrdú strelu opäť zneškodnil jeho protihráč, stojaci medzi tromi žrďami. V 17. minúte pokračovala séria striel Michaloviec. Ďalšia z nich smerovala len tesne mimo pravej žrde. Michalovce si vytvorili veľký tlak. V 18. minúte center našiel vo vápne voľného domáceho hráča a Kováč musel zasahovať znovu. V 33. minúte došlo na veľkú šancu Kuncu, ktorý išiel sám na Kováča. Michalovčan v šestnástke spadol a domáci si žiadali penaltu. Rozhodca však nezareagoval. V 37. minúte sa Perišić dostal s loptou do vápna a jeho strela mierila tesne mimo pravej žrde. V 39. minúte sa presadil Hamuľák a poslal Michalovce do zaslúženého vedenia - 1:0.

V 47. minúte zachránil svoje mužstvo pred druhým gólom Kupec. Domáci útočník obišiel brankára a ostala pred ním prázdna brána. V poslednej chvíli však na miesto dobehol menovaný Moravčan a loptu poslal mimo hry. V 63. minúte sa vo vápne ocitol voľný Bamba a vydareným volejom prekonal bezmocného Kelemena. Skóre sa vyrovnalo na 1:1. V 83. minúte museli po tvrdom súboji vyniesť Kuzmu mimo hraciu plochu na nosidlách. Tri minúty pred koncom sa do veľkej šance dostal striedajúci Bayón. Zakončoval nedôrazne a na bránkovej čiare trafil jedného z obrancov hosťujúceho celku. Po troch nadstavených minútach zápas skončil.

Zemplín Michalovce remizoval na domácej tráve s Moravcami 1:1 a jeho náskok pred poslednou Skalicou sa scvrkol na dva body.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu