19.07.2014 17:30 CET
1 : 2
(1:1)

Sládek zabezpečil víťazstvo Myjavy

Podbrezová opäť spláca nováčikovskú daň. Aj pri domácej premiére v najvyššej súťaži prehrala tesne 1:2, keď Myjavu spasil dvoma gólmi Peter Sládek.

Zápas sa začal v svižnom tempe, ale mierne navrch mala Podbrezová. Tá hrala pred slušnou atmosférou vo vysokom tempe a nasadení. Nováčik Fortuna ligy hrozil najmä po krídelných akciách, no podobným štýlom sa prezentovala aj Myjava pri zakladaní protiútokov. Tesne po štvrťhodine hry sa presadil Sládek, ale jeho radosť prekazil ofsajdový verdikt. Hra bola v týchto minútach opatrná a obe mužstvá čakali na svoju príležitosť. Tá sa v 31. minúte naskytla Myjave a okamžite ju zúžitkovala. Centrovanú loptu vyrazil Baláž len pred seba, kde bol skvele postavený Sládek a s prehľadom otvoril skóre stretnutia - 0:1. Už o niekoľko sekúnd na to sa zrodila poriadne kuriózna situácia, ktorá sa len tak nevidí. Myjavčania sa pri gólovej oslave stiahli ku striedačke na vlastnú polovicu, Richard Trutz na prekvapenie kopaničiarov nariadil výkop, čo efektným lobom v nájazde na Solničku využil Pablo Podio - 1:1. Spartak okamžite dostal poriadnu facku a hráči ostali poriadne prekvapení, keď zbytočnou chybou darovali gól Podbrezovej. Železiarov tento zásah pozitívne naladil, ale ich akcie viackrát pohoreli vo finálnej fáze.

Myjava mohla v druhom dejstve prehrávať už po niekoľkých sekundách. Bezprostredne po výkope predviedol skvelé sólo Vaščák, no v poslednej chvíli skvele zasiahol Jánošík. V ďalších minútach stratila hra rýchle tempo z prvého polčasu. Mužstvá opäť vyčkávali a za každú cenu sa do ofenzívy nerútili. Zápas opäť nabral grády v záverečnej štvrťhodine. Najprv sa po rohovom kope dostal v skvelej pozícii k hlavičke Minčič, ale domáci kapitán mieril tesne vedľa Solničkovej bránky. Vzápätí sa podobná situácia odohrala na opačnej strane, no na bránkovej čiare skvele zapracoval Vaščák. V 85. minúte nepríjemne vypálil striedajúci Bruško, jeho pokus bol navyše tečovaný, no Baláž loptu do brány nepustil. Domáci brankár musel byť v strehu aj o štyri minúty neskôr, Sládek však z vyloženej pozície mieril nad. Najaktívnejší hráč Myjavy sa už v nadstavenom čase nemýlil. Dobrý center z ľavej strany mu prepustil Pekár a prízemnou strelou prekonal bezmocného Baláža - 1:2

Autor: Filip Kubaliak