05.05.2015 16:30 CET
2 : 3
(0:2)

ŠPORT Podbrezová - MŠK Žilina 2:3

Dráma na čele tabuľky slovenskej ligy pokračuje, v utorkových vložených dueloch vyhrali obaja ašpiranti na titul. Žilina sa však s nováčikom poriadne natrápila, ale napokon v treťom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne konečne vyhrala. Hrdinom sa stal Jelič v nadstavenom čase. Manko na prvý Trenčín však ostáva päťbodové.

Nebolo to teda jednoduché v Brezne ani tentoraz, šošoni sa však dostali veľmi rýchlo do vedenia a to im výrazne pomohlo. Po ruke v šestnástke sa kopala penalta v prvých minútach duelu a Škriniar nezaváhal - 0:1. Pre domácich nič príjemné, lenže bolo ešte horšie. Po desiatich minútach totiž už bolo manko na žltozelených dvojgólové, keď sa presadil kanonier Jelič. Na krásny center vyskočil len s brankárom, ten to nezvládol a razom bolo 0:2.

Favorit stretnutia hru úplne kontroloval a aj keď z veľkej prevahy už nič nevyťažil, išiel pevne za svojím trojbodovým cieľom. Domácim hlavne v úvode zväzovala nohy obava, úplne sa oddali defenzíve, vpredu máločo vymysleli a tých pár centrov do šestnástky nemohlo Žilinčanov znepokojiť. Iskierku nádeje vykresať mohli v závere polčasu Škutka či Vaščák, ale prekonať Volešáka sa im nepodarilo. Aj preto viedli hostia po polčase celkom pohodlne. Vsietili v tejto sezóne vôbec prve dva zásahy nováčika z Podbrezovej.

Domácim teda nič neostávalo, len po prestávke zabrať, hoci mali pred sebou stále nabudených ašpirantov na titul. Lenže vo futbale je možné všetko a preto sa Šport vrhol dopredu so značnou vervou a Volešák musel vytiahnuť zákrok po rane Migaľu. Šošoni sa podvedome akoby šetrili na ďalšie duely, pretože náskok mali dvojgólový a naoko sa nemuseli nikam hnať. Lenže po zmene strán prišla komplikácia, center z rohového kopu dopadol pred bránu, kde sa najlepšie zorientoval Vaščák a akrobaticky znížil na 1:2. V 75. min nestihol hneď po príchode na ihrisko zakončiť v dobrom postavení Nworah, pri ďalšom protiútoku vymyslel presnú nahrávku na Škutku, lopta sa však len zvonka obtrela o žrď.

Sedem minút pred koncom sa domáci dokonca dočkali pokutového kopu a to bola voda na mlyn najmä pre Trenčanov. Pískalo sa opäť po ruke a Škutka Volešáka prekonal, čím vyrovnal na 2:2. Napokon sa ale aj tak tešili Žilinčania a to keď v nadstavenom čase rozhodol Jelič. Obrovskú chybu totiž vyrobili Minčič s brankárom Penksom a loptu trestuhodne od priestoru kanoniera neodkopli. Obaja podbehli center a Chorvát pohodlne hlavou poslal loptu do siete - 2:3. Hostia sa tak udržali v boji o titul, ale stále strácajú na lídra z Trenčína 5 bodov.

Autor: Ľubomír Hudačko