28.02.2015 13:30 CET
1 : 1
(1:1)

ŠPORT Podbrezová - MFK Košice 1:1

Nevľúdny terén privítal v prvom jarnom kole súperov z Podbrezovej a Košíc na štadióne v Brezne. Domáci museli doťahovať náskok súpera po niekoľkých minútach hry, lenže ešte v prvom polčase stihol z penalty vyrovnať bývalý forvard vraňarov Dávid Škutka. Body si teda tímy delili.

Bol to skôr boj ako futbalová krása, čo iste zavinilo aj počasie a skorý termín zápasu nielen časom, ale aj dátumom. V každom prípade bol terén podľa rozhodcu spôsobilý a preto si najvyššiu súťaž mohli užiť aj diváci v Brezne. V každom prípade išlo o dôležité body do tabuľky, ktorá sa veľmi rýchlo začne dopĺňať jarnými zápasmi a preto nie je na čo čakať.

Viac sa v ofenzíve naoko darilo hosťom a zakúrili obrane od úvodu určite sľubnejšie, ako domáci celok. Zaskvieť sa túžil Novák, no najprv mu radosť skazil Penksa a potom mieril z priameho kopu nad. Lenže po štvrťhodine hry sa nevyznamenal Podio a Pačinda trafil zvnútra šestnástky veľmi presne. Brankárovi ranou do rohu brány nedal šancu a bolo 0:1.

Prvýkrát diváci tlieskali prieniku Vaščáka tesne pred polhodinou hry. Keď sa zdalo, že v závere sa už nič podstatné neudeje, Škutka dostal výhodu kopať pokutový kop, ktorý aj bezpečne premenil - 1:1. Faulom sa previnil Dordevič, do kabín sa preto šlo zmierlivo.

Podbrezová nevyhrala v lige zápas už niekoľko vážnych duelov a ani tentoraz to nevyzeralo, že túži po troch bodoch viac. Naopak, Penksa musel riešiť šancu Viazanka, no zmaril mu ju. O štyri minúty neskôr po nahrávke od Viazanka prekopol poloprázdnu bránku Novák a bola to šanca, ktorá si doslova pýtala gól. V 76. min vzrušil tribúny Hovančík, predchádzal mu najskôr roh po úniku J. Pančík a následné zakončenie, ktoré však Hovančík dobre nezvládol, rovnako ako Vaščák nepresný volej z hĺbky šestnástky o päť minút neskôr. Rozhodnút mohol ešte v hracom čase aj Novák, ale v dobrej príležitosti len minul bránu. To tri body napokon hosťom neprinieslo, Podbrezová však pre zmenu opäť nevyhrala. Bod jej zachránil len z pokutového kopu bývalý hráč MFK Dávid Škutka.

V závere mal na nohe vyrovnanie Novák a sám sa chytil za hlavu, keď lopta z bezprostrednej blízkosti tesne minula pravú žrď.

Autor: Ľubomír Hudačko