30.05.2015 17:15 CET
1 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - MFK Košice 1:1

Remíza na Kopaniciach veľa vody v súboji Myjavy s Košicami v poslednom kole Fortuna ligy nenamútila, domáci však spadli až na 9. miesto, kým MFK svoj posledný zápas pod touto hlavičkou neprehral a udržal si 6. miesto. Napriek tomu po známej kauze zostupujú do II. ligy minimálne na rok, kde už budú pôsobiť pod názvom VSS.

Domáci sa radovali krátko po úvodnom hvizde, po peknej spolupráci Daniela s Pekárom sa radoval druhý menovaný. Hlavičkou našiel sieť súperovej brány celkom presne a potrestal tak zaspatú obranu MFK - 1:0. Pre hostí mohlo byť ešte horšie o niečo neskôr, pred bránou musel v poslednej chvíli odvracať Žebík. Myjava si potom zarobila na problém po nevydarenom rohovom kope a do šance šli hostia. Pačinda si však loptu zasekol a potom vystrelil slabo, čo brankára prekvapiť nemohlo. Tofiloski mal potom prácu po rane Daniela, lenže skóre sa viac v prvom polčase nemenilo. A to aj preto, že sa hra sústredila len niekde medzi šestnástkami a s minimom šancí v závere dejstva. Domáci zatiaľ viedli najtesnejším rozdielom.

Ani po zmene strán sa obrah zry príliš nezmenil, stále to bolo skôr dobýjanie šestnástok ako brány na oboch frontoch. V 55. minúte sa domáci mohli radovať z druhého zásahu, lenže Tofiloski bol proti Ciprysovej rane. Macedónsky legionár mal prácu aj po akcii Kuzmu, keď lopta nepríjemne mierila pred svätyňu hostí. Akcia ešte pokračovala, no následnú strelu dokázal jeden z hosťujúcich hráčov odvrátiť mimo brány. Pekár sa dvadsať minút pred koncom ocitol v šestnástke s loptou osamotený, poslal však ešte zbytočnú prihrávku dozadu, ktorú nikto nezužitkoval a skóre sa tak meniť nemohlo. Viazanko mal štvrťhodinu pred koncom šancu na vyrovnanie, lenže nepochodil a v šanci trafil len do brankára. Mrzieť ho to nemuselo, keďže hneď na to predsa len uspel. Pačind ho krásne našiel a skúsený líder tímu upravil na konečných 1:1. Košice tak končia v lige na 6. mieste, napriek tomu zostupujú do II. ligy. Myjava sa zošmykla po slabších výkonoch na jar na 9 priečku.

Autor: Ľubomír Hudačko