08.05.2015 19:00 CET
2 : 0
(2:0)

MFK Ružomberok - ŠPORT Podbrezová 2:0

MFK Ružomberok po troch prehrách v rade získal opäť tri body, keď na domácom trávniku porazil Podbrezovú 2:0 (2:0). Zdá sa, že situácia na chvoste aj na čele tabuľky sa začína pomaly kryštalizovať.

Liptáci vstúpili do duelu zvýšenou aktivitou. Na opačnej strane hlavičkoval zle Nosko. V 23. minúte dostal na ľavej strane šestnástky prihrávku Masaryk. Zastal a dobehli ho dvaja obrancovia. Domáci kanonier však prestrelil jedného pomedzi nohy. Lopta zároveň prešla okolo gólmana hostí - 1:0 pre Ružomberok.

V 26. minúte priamy kop našiel hlavu Rosu, ktorý trafil žrď Horehroncov. Rosa zložil reparát v 33. minúte. Po rohu sa dostala lopta na vzdialenejšiu žrď, kde ju menovaný hráč do brány už pretlačil - 2:0. Záver polčasu obstarala útočná akcia hostí, ktorá domácu bránu vážnejšie neohrozila.

Po biliarde v šestnástke Rosa minul v 48. minúte horný roh brány. Vaščák z metra a pol po prudkom centri trafil len gólmana pred sebou. Bola to veľká príležitosť Podbrezovej. Po priamom kope bol v dobrej pozícii Nosko, ale obrana sa ponáhľala a situáciu mu skomplikovala tak, že vystrelil slabo do náručia brankára. Z priameho kopu obstrelil múr Škutka, ale Šavol chytil.

Ruža potom už hru ukľudňovala a mierila míľovými krokmi k víťazstvu. Harvilko hľadal centrom Nworaha. Práznovský pred hráčom tmavej pleti zachránil. Pred koncom riadneho hracieho času Vaščák napálil z hranice pokutového územia nad. Vzruch v samom závere duelu priniesli nedovolené zákroky domáceho tímu. Najprv sa pod sprchy po druhej žltej karte porúčal Gerát, aby ho krátko nato napodobnil Práznovský. Osudná sa mu stala strkanica so súperom. MŠK Ružomberok zdolal na domácej tráve ŽP Šport Podbrezovú 2:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk