19.05.2015 16:30 CET
5 : 0
(4:0)

MFK Košice - ŠPORT Podbrezová 5:0

Rozdrvení ako orechy sa museli cítiť hráči Podbrezovej v Košiciach, kde ich miestny MFK porazil piatimi kusmi. Nováčikovi tak domáci pribalili na cestu domov poriadne trpké pyré a potvrdili dobrú domácu formu z ostatných kôl. Zato Šport sa naďalej trápi.

Košičania v predošlých zápasoch potvrdzovali, že doma to vedia rozbaliť a súpera dostať na lopatky dokonca bez inkasovania. Niečo podobné potrebovali potvrdiť aj proti Podbrezovej, pretože v tabuľke sa ocitli nečakane nížko. Najprv sa tímy 15 minút len zoznamovali, aby sa hneď na to gólovo presadil Huk po rohovom kope - 1:0. To dodalo domácim silu a súpera postupne držali vo svojej réžii. Oumar Diaby po polhodine hry po úniku na Baláža zvýšil už na 2:0.

Na rozdiel troch gólov zvýšil v 39. minúte po strele k ľavej žrdi Haskič. Viazanko mohol pridať ďalší zásah, ale v nájazde neuspel. To ho však nemuselo mrzieť, pretože zdecimovaného súpera doriadil ešte v prvom polčase Djordjevič. Baláž totiž priamy kop vyrazil len pred neho a Košičania viedli už o štyri góly. Tak skončilo aj prvé dejstvo a hostia teda mali cez prestávkou nad čím premýšľať. Veľa toho neukázali a súperovi akurát poskytli otvorené dvere v obrane.

Dokonalý debakel platil hneď po zmene strán, keď Pačinda zaznamenal spoza vápna piaty gól. To už bola Podbrezová doslova na uterák. Vôbec prvá strela "Železiarov" prišla v 51.minúte a postaral sa o ňu stopér Nosko, ktorý z hranice päťky hlavičkoval tesne nad bránu Tofilovskeho. O šesť minút na to sa do veľkej šance dostal Dimun, lenže jeho pokus síce prešiel za Baláža, no Podio loptu odhlavičkoval z bránkovej čiary. Košice kontrolovali priebeh hry, v 76. minúte vypálil spoza šestnástky Pačinda a Baláž s problémami vytlačil na rohový kop.

Ešte v tej istej minúte napriahol približne z 30 metrov Viazanko, ktorého pokus letel iba vedľa ľavej žrde. O tri minúty neskôr sa uvoľnil v šestnástke hostí Gáll, ale trafil iba Baláža. Hostia mohli byť radi, že čas sa kráti, Košičania viditeľne ubrali nohu z plynu. Aj preto sa viac gólov neurodilo, tri body ostali po jednoznačnom priebehu doma.

Autor: Ľubomír Hudačko