10.08.2014 16:30 CET
1 : 2
(0:0)

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:2

Ďalšia prehra Košíc znamená okupáciu naďalej posledného miesta, zatiaľčo Slovan stúpa stále vyššie a zvládol ďalší anglický týždeň.

Definitívne sa medzi elitu kanonierov osamostatnil Juraj Halená, ktorý dnes zaznamenal 121. a 122. gól v najvyššej súťaži, čím prekonal Róberta Semenníka. V prvom dejstve sa však nehral príliš okulahodiaci futbal, v horúčave sa lopty prekopávali z jednej strany na druhú a šancí bolo k videniu pramálo. O prvý náznak šance sa postaral v 10. minúte hosťujúci Halenár, ale z priameho kopu trafil iba bočnú sieť košickej brány. O osem minút neskôr sa Bukata nebojácne vrútil do šestnástky súpera, jeho strelecký pokus minul bránu hostí. "Žlto-modrí" si ďalšiu príležitosť vypracovali v 28. minúte, so Sekuličovým strieľaným centrom si Perniš bez problémov poradil. Slovan pohrozil v 35. minúte, keď Stijakovič včasným vybehnutím odkopol loptu pred nabiehajúcim Mészárosom, k lopte sa však dostal Peltier, z veľkej diaľky ale mieril veľmi nepresne a preto sa do kabín šlo za bezgólového stavu.

Všetko podstatné sa udialo teda až po zmene strán. Slovan sa vpredu osmelil a vyrážal do kontier. Jedna mu vyšla už po niekoľkých minútach po hvizde na začiatok druhého polčasu a rekordný gól v najvyššej súťaži napálil zblízka do siete po peknej Milinkovičovej akci ia nahrávke Halenáar - 0:1. Košičania mohli odpovedať v 67. minúte, ale Kavka po centri z ľavej strany nepochopiteľne minul priestor troch žrdí. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa po zmätkoch v obrane hostí dostal k lopte Viazanko, v stopercentnej šanci zoči-voči Pernišovi neuspel. Na opačnej strane sa v 69. minúte po ďalšej kombinačnej akcii presadil opäť Halenár a prakticky rozhodol o osude stretnutia - 0:2. Znížiť mohol desať minút pred koncom Diaby, ale nemieril v jasnej šanci presne. O niečo neskôr však Viazanko predsa len zaznamenal čestný gól svojich a ešte sa črtalo zdramatizovanie zápasu. Avšak, veľa sa toho už pred Pernišom neudialo a majster si tri body udržal. Zvládol tak ďalší anglický týždeň na výbornú, ale Košice prehrali aj ôsmy duel.

Autor: Ľubomír Hudačko