05.05.2015 17:15 CET
1 : 0
(1:0)

AS Trenčín - MFK Košice 1:0

Vedúci celok fortunaligovej tabuľky AS Trenčín zdolal na ceste k zisku prvého majstrovského titulu MFK Košice najtesnejšie 1:0 a pred žilinskými 'šošonmi' si udržal 5-bodový náskok.

Dôležitý zápas pre domácich o udržanie si 5-bodového náskoku na čele Fortunaligy odohrali Trenčania proti Košiciam. Van Kessel ohrozil gólmana Tofilovského strieľanou prihrávkou. Brankár loptu vyrazil pred šestnástku. V 11. minúte Berovu delovku chytil Tofilovský do náručia. V 24. minúte nedôrazne zakončil z ľavej strany Lobotka. V 25. minúte po kontakte s hosťujúcou obranou spadol Bero v šestnástke, ale nepískalo sa. Tofilovský potom neudržal loptu v rukách a okopávali ho tam niekoľkí Trenčania. V 29. minúte na opačnej strane z veľkej diaľky vypálil Diaby, ale mnoho metrov nad.

Van Kessel si na šestnástke vyrobil veľmi dobrú pozíciu, no jeho strela bola zblokovaná. K dorážke sa dostal Guba a napálil podobne, ako predtým Diaby - do stratosféry. V 34. minúte Jairo technicky obohral obrancu na pravej strane šestnástky a už iba nabil nabiehajúcemu Berovi. Mladý hráč, hoci nie v najľahšej pozícii, loptu napálil do hornej časti brány - 1:0 pre Trenčín. Potom príležitostí pre AS ubudlo. Na druhej strane domáci celkom eliminovali košické ofenzívne snahy. Do polčasu sa skóre nemenilo.

V 55. minúte ušiel po pravej strany van Kessel a zastaviť ho musel faul. Po centri Jaira a hlavičke Čogleya, ktoré vyrazil Tofilovský, tretí pokus van Kessela letel už mimo brány. Dobrý zákrok predviedol po delovke Diabyho na opačnej strane gólman Šemrinec. V 70. minúte po krátkom rohu Čogley našiel Bera, no hráč AS minul. O minútu Košičan Pačinda trafil zo šestnástky žrď domácej brány. S pribúdajúcim časom sa Košičania začali stávať nebezpečnými a trenčianska obrana mala odrazu omnoho viac práce než zvyčajne. Vedúci celok najvyššej súťaže si však tesné vedenie ustrážil a s ním aj vedúcu priečku v tabuľke. AS Trenčín zdolal na umelej tráve pod hradom Matúša Čáka hosťujúcich východniarov z Košíc 1:0 a pred druhou Žilinou má stále 5-bodový náskok.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk