31.08.2013 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:1

Andeli doma potvrdili lepšiu formu ako vonku a vrátili sa na víťaznú vlnu. S Duklou dlho prehrávali, ale napokon berú tri body, vystrelil ich hrdina Vlasko.

Prvú šancu mali Trnavčania, v 12. minúte sa rútil do šance Chovanec. Jeho polocenter takmer skončil v sieti Rodingera, nechýbalo veľa, aby sa do nej skrútila. Obrana sa príliš nevyznamenala a preto by sa nemohla čudovať, ak by sa menilo skóre. Pomerne vyrovnaný priebeh narušovalo len ojedinelé náznaky šancí, veľa futbalovej krásy diváci už tradične v Trnave nevideli. V 28. minúte bol Spartak blízko k vedeniu, ale Hodekova strela mierila z hranice vápna len do brvna. Trestali však šokujúco hostia. Po polhodine hry urobil v obrane chybu Tóth, čo využil Jurčo. Krásne obstrelil Filipka a otvoril skóre - 0:1. Po chybe obrany potom mohol veterán v bráne Spartaku inkasovať aj v 38. minúte. Slančík však v jasnej šanci neprekonal gólmana, čo ho ešte musí mrzieť doteraz.

Po prestávke mohlo byť hneď vyrovnané. Trnava kopala penaltu po faule Noska na Schranza, obranca Dukly navyše musel ísť predčasne pod sprchy. Opäť tak v súboji Trnavy v lige padla červená karta, už to začína byť celkom úsmevné. Kuzma však ponúknutú šancu na vyrovnanie nevyužil a pokutový kop nepremenil. Množstvo striedaní a nesúrodá hra domácich následne tempo hry spomalila a tímy sa hľadali. Domáci naďalej búšili do obrany súpera, ale neefektívne. No iba do 77. minúty. To už bo totiž na ihrisku Vlasko a bolo to cítiť. Center Štepanovského usmernil k žrdi celkom presne a začínalo sa odznova. To však nebolo všetko, ten istý hráč udrel ešte raz a to tesne pred záverečným hvizdom. Spoza vápna po priťuknutí Hodeka nedal šancu Rodingerovi peknou strelou - 2:1. Viac sa v dueli neudialo a tri body tak ostali doma. Veľavravný však bol po zápase tréner hostí Norbert Hrnčár, ktorý povedal: "Mám pocit, že tento zápas sa inak ani skončiť nemohol."

Autor: Ľubomír Hudačko