21.07.2013 18:00 CET
2 : 1
(0:0)

Trnava tesne zvíťazila v divokom zápase

Šláger 2. kola Corgoň ligy medzi Trnavou a Trenčínom priniesol veľmi zaujímavý zápas. Divoký zápas splnil všetky parametre a diváci si určite prišli na svoje.

Zápas mal od úvodu slušný náboj. Trnava mohla zažiť úvod ako v najlepšom sne, ale Grabežov zblokovaný center z ľavej strany v 2. minúte opečiatkoval brvno. O niekoľko sekúnd neskôr sa trnavský debutant Kamil Kuzma previnil faulom na Baeza, hlavný rozhodca Pavol Chmura prekvapujúco vytiahol červenú kartu. Spartak tento moment posilnil a tlačil sa do ofenzívy. Domáci sa mohli ujať vedenia v 21. minúte, kedy sa Mikovič po chybe Ramona rútil na Volešáka, ale toho v nájazde neoklamal. O desať minút neskôr mal obrovskú príležitosť hosťujúci Malec, ale mladý útočník nedokázal odrazenú loptu zasunúť do prázdnej bránky. Následne vytiahol rozhodca červenú kartu aj na druhej strane, keďže Aldo Baez agresívne zasiahol protihráča. V závere vypracoval aktívny Grabež šancu pre Mikoviča, no toho vychytal skvelý Volešák. Prvý polčas sa teda skončil bez gólov.

Druhý polčas sa pre Trnavu začal rozhodne šťastnejšie. Po desiatich minútach hry sa červeno-čierni ujali vedenia, kedy krásnu akciu zakončil ešte krajším gólom Martin Mikovič do siete - 1:0. Zhruba o dve minúty pridali domáci druhý gól, o ktorý sa postaral presnou hlavičkou navrátilec Procházka - 2:0. Tesne po polhodine hry mali Trnavčania hneď dve príležitosti na navýšenie skóre. Najprv vyrazil Mikovičovu strelu Volešák na roh, po ktorom hlavičkoval Hodek do pravej žrde. Pätnásť minút pred koncom sa hostia tešili z kontaktného gólu, ktorý štvrtým gólom v sezóne strelil Fanendo Adi - 2:1. O desať minút neskôr vytiahol Chmura už tretiu červenú kartu, ktorá bola poriadne kuriózna. Po taktickom faule dostal hosťujúci útočník Adi žltú kartu, no za následné reči hneď druhú žltú, resp. červenú. V závere si už Spartak postrážil svoje vedenie a hráči si po konečnom hvizde mohli vychutnávať potlesk vypredanej tribúny.

Autor: Filip Kubaliak