09.11.2013 16:00 CET
1 : 3
(1:2)

Trenčín zvíťazil v Myjave

Trenčania sa dokonale ospravedlnili svojím priaznivcom za výkon v Dunajskej Strede, keďže v nasledujúcom zápase na súperovej pôde vyhrali v Myjave 3:1.

Myjava vstúpila do zápasu ako v najlepšom sne. Už v druhej minúte sa totiž ujala vedenia, kedy si hostia nerozumeli v rozohrávke, čo domáci hráči okamžite využili na rýchly útok. Ten bol napokon úspešný, po centri Šuleka z ľavej strany sa do vyloženej pozície dostal Urgela, ktorý s prehľadom premenil skvelú príležitosť - 1:0. Hostia sa však po inkasovanom góle zomkli. Vyrovnať mohli už v siedmej minúte, ale Hajradinovičova strela z hranice šestnástky skončila tesne nad. Tesne po štvrťhodine hry sa už hosťujúcim hráčom podarilo dosiahnuť vyrovnanie. Holúbek prudko nacentroval po priamom kope do šestnástky domácich, kde sa najlepšie zorientoval Mišák a na jeho hlavičku nemal vybehnutý Solnička nárok - 1:1. Hosťom sa podarilo dostať do vedenia už o päť minút po prvom góle. Mišák krásne vysunul Williama, ktorý sa vďaka neuveriteľnému zrýchleniu poľahky uvoľnil a krásnym lobom mieril do pravej šibenice - 1:2. V nasledujúcich minútach sa tempo hry trošku ukľudnilo, ale optickú prevahu mali stále hostia. V 35. minúte mohol vedenie hostí navýšiť Mazáň, ale jeho pokus z priameho kopu skvele zneškodnil Solnička. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, po polčasovom hvizde teda Trenčania vyhrávali 2:1.

Druhý polčas začal veľmi svižne. Už v 47. minúte sa po odrazenej lopte dostal do skvelej šance domáci Daniel, ale jeho pokus tesne minul pravú žrď Volešákovej bránky. O dve minúty si Solnička dal pozor na Mazáňovu strelu, no o niekoľko sekúnd neskôr bol už bezmocný. V menšej skrumáži sa pred Solničkom skvele zorientoval Gino van Kessel, ktorý následným rutinérskym zakončením nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu - 1:3. Myjava sa následne snažila o strelenie kontaktného gólu, ale kopaničiarom to v ofenzíve príliš nešlo. Hostia mohli naopak definitívne rozhodnúť v 67. minúte, ale Solnička dobre vybehol a zabránil tým presne zakončiť Williamovi. O sedem minút neskôr sa po odrazenej lopte vo vnútri šestnástky ocitol vo vyloženej šanci domáci Pekár, no ten mieril trestuhodne nad. V závere zápasu, kedy hrali domáci vabank, mali hostia skvelú príležitosť. Na Solničku sa rútil Malec, ale jeho zakončenie zastavila pravá žrď. Trenčínu sa teda podarilo udržať si svoje vedenie 3:1, po ktorom sa posúva v tabuľke na tretiu priečku.

Autor: Filip Kubaliak