28.04.2014 18:30 CET
4 : 1
(1:0)

Trenčín hladko zdolal Myjavu

Dohrávka 28. kola Corgoň ligy priniesla jednoznačný výsledok. Trenčín jasne potvrdil úlohu favorita, keďže na domácej pôde zdolal Myjavu hladko 4:1.

Trenčín vstúpil do zápasu aktívnejšie. Už v 7. minúte ho mohol do vedenia poslal Simon, no jeho zakončenie tesne minulo bránku Belica. Myjava sa prezentovala defenzívnejšou taktikou, no zároveň aj nebezpečnými brejkami. Jeden z nich vyprodukovali hostia v 11. minúte, kedy rýchlu akciu zakončil Daniel tesne vedľa. Ďalšiu šancu mali kopaničiari o sedem minút neskôr, kedy Pekárov priamy kop o pár centimetrov minul bránku Volešáka. V 21. minúte rozbehli domáci tradičnú kombinačnú akciu a boli úspešní. Po sérií prihrávok sa ku centru odhodlal Holúbek a jeho pas zakončil Moses Simon za Belica - 1:0. Ten istý hráč Trenčína pridal ďalší zásah už o tri minúty, no ten mu napokon rozhodcovia pre ofsajd neuznali. V nasledujúcich minútach pokračovali domáci v aktívnej hre, no tá stroskotávala na pozornej defenzíve Spartaka. Myjava sa mohla v závere polčasu dokonca ujať vedenia, ale Pekárov nepríjemný pokus Volešák zneškodnil. Mužstvá teda po polčasovom hvizde odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

Trenčania skvele zachytili úvod druhého dejstva. Jeho hráči sa totiž po niekoľkých sekundách tešili z gólu, o ktorý sa presnou strelou postaral Hajradinović - 2:0. Tento moment hostí dosť poznačil, ich hra nebola v týchto momentoch ideálna. V dôsledku toho nasledoval aj tretí gól. Ten padol v 64. minúte, keď skvelú prácu Van Kessela zúžitkoval Simon - 3:0. Obrana hostí bola v tomto čase veľmi deravá a inkasovať mohla znova už o dve minúty. Vtedy sa pekným lobom prezentoval Holúbek, no ten napokon skončil na hornej žrdi. V 72. minúte sa k slovu prihlásili aj hráči Spartaka. Tí znova založili rýchly brejk, no Danielovu prihrávku Kosík za Volešáka neposlal. O dve minúty to už kopaničiarom vyšlo. Po rohovom kope Pekára sa presnou hlavičkou blysol kapitán hostí Martin Černáček - 3:1. Hostia živili po tomto góle iskierku nádeje, no tá bola v 80. minúte definitívne zmazaná. Trenčania totiž pridali štvrtý gól, ktorý po peknom voleji strelil Holúbek - 4:1. Myjava sa ešte v závere sympaticky snažila skorigovať stav, no Trenčania ich k ničomu nepustili a svoje víťazstvo si bez problémov ustrážili.

Autor: Filip Kubaliak