01.03.2014 15:00 CET
2 : 1
(0:1)

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:1

Na Sihoti Žilina dlhý čas ukazovala, že to myslí s návratom na solídnejšie priečky v lige vážne a viedla na horúcej pôde o jeden gól. Ale dvadsať minút pred koncom prišlo vyrovnanie a v závere dokonca víťazný gól pre AS. Prestavba kádra sa tak v prvom zápase neprejavila najlepšie, Trenčín pre zmenu potvrdzuje druhé miesto.

Opatrný úvod veľa vzruchu najprv nepriniesol, pozornosť pútal Adrián Guľa na lavičke šošonov v Trenčíne vôbec prvýkrát od svojho príchodu k žltozeleným. Prvý vzruch nastal po desiatich minútach, keď sa k zákroku musel ujať Miloš Volešák. Jeličovu snahu o prekvapenie však kryl s prehľadom. Inak sa tímy veľmi nemali k tomu, aby ohrozovali brankárov a len trpezlivo na svoju šancu čakali. Po 25 minútach hry chyboval Rundič, loptu mu vypichoval William, prihral ju nikým nekrytému Káčerovi, no jeho pokus smeroval len do stredu brány. Šancu otvoriť skóre na domácej strane mal Malec, ktorého vysunul dlhým výkopom Volešák. V poslednej chvíli však pred ním na dvakrát dokázal situáciu zachrániť Krnáč. Žilinčania sa ujali vedenia po pol hodine hry. Rundič sa nedohodol s Volešákom a po veľkej chybe William otvoril skóre bez problémov. Mišák potom následne z priameho kopu mohol ešte v prvom polčase vyrovnať, ale keďže sa mu to nepodarilo, do kabín sa šlo za stavu 0:1.

Nič iné ako vyrovnanie si domáci iste ani nepriali. Preto súpera zatlačili hneď od úvodu druhého dejstva a pokúšali sa vyrovnať. Päť minút po zmene strán mieril Holúbek šikovne, ale Krnáč jeho pokus zneškodnil. V nasledujúcich minútach si zverenci Martina Ševelu vytvorili zlepšeným pohybom tlak. V 66. minúte vyviezol loptu Madu, Malec ju priťukol do čistej šance Mišákovi, no Krnáč bol rýchlejší. O chvíľu sa uvoľnil Malec a z 8 metrov netrafil priestor brány. V 72. minúte po ľavej strane potiahol loptu striedajúci Simon, prihral ju do šance Malecovi, jeho zakončenie Krnáč vyrazil iba pred Ramona, ktorý do prázdnej brány vyrovnal - 1:1. O chvíľu mohli strhnúť vedenie na domácu stranu Mondek i Mišák. Chcelo to ale ešte vylepšiť presnosť. Mihalík potom na druhej strane mal šancu ako hrom, ale dobrú strelu mieril mimo brány. Škvarka hneď na to prudkú loptu nedopravil do siete vinou skvelého Čogleya, ktorý zabránil gólu. O všetkom tak rozhodol v nadstavenom čase Mondek, ktorý zúžitkoval skvelý center a rozhodol o troch bodoch, ktoré ostali v Trenčíne.

Autor: Ľubomír Hudačko