09.03.2013 14:30 CET
1 : 2
(1:0)

Trenčín zvíťazil v Ružomberku

Ružomberok nenadviazal na skvelý výsledok v Senici a na domácej pôde podľahol Trenčínu 1:2. Liptáci sa síce dostali do vedenia vďaka diskutabilnej penalte, no hostia sa v druhej polovici hry prebrali a skórovali dva góly.

Úvod stretnutia nám ponúkal kombinačný medzišestnástkový futbal. Zaujímavá udalosť sa udiala po štvrťhodine hry. Tomáš Ďubek využil kontakt s brankárom Volešákom a v pokutovom území nafilmoval pád, na ktorý sa nachytal arbiter Pavlík a nariadil pokutový kop. Sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod a svoje mužstvo premenenou penaltou poslal do vedenia - 1:0. Krátko po úvodnom góle mohol zvýšiť vedenie Ruže Calvin Mukendi, no toho skvele vychytal Volešák. V 21. minúte mohol vyrovnať Fanendo Adi, no zlyhal vo vyloženej šanci, keďže mieril vedľa Zichovej brány. O desať minút neskôr sa Bielák prezentoval krásne zahratým priamym kopom, ktorý mu zneškodnil skúsený Volešák. Následne sa hra trošku ukľudnila a do konca polčasu sa hralo prevažne v strede poľa. Ružomberok teda po prvom polčase viedol najtesnejším rozdielom 1:0.

Mladý tréner Adrián Guľa v kabíne počas polčasu nabádal svojich hráčov k aktívnejšej hre, ktorú v druhom polčase skutočne produkovali. V 47. minúte sa ocitol v gólovej pozícii Aldo Baez, no v páde nedokázal vyrovnať. O dve minúty sa hosťujúci stredopoliar Lobotka odhodlal k strele spoza šestnástky, a jeho pokus zastavila len žrď! Vzápätí sa zahrávala penalta aj na druhej strane, ktorú síce premenil Holúbek, no Zich do úspešného zákroku nemal ďaleko - 1:1. Domáci v úvode druhého polčasu zaspali a inkasovali druhýkrát v 55. minúte. Štefánik poslal do šance Františka Kubíka, ktorý rutinérsky prekonal Zicha - 1:2. Štyri minúty po hodine hry sa do zakončenia dostal Štefánik a jeho pokus z uhla musel zneškodniť Zich. Vzápätí mali domáci obrovskú šancu na vyrovnanie. Po zakončení Mukendiho sa lopta odrazila k Zreľákovi, no ten nedokázal loptu dotlačiť za bránkovú čiaru. V 78. minúte sa v šanci znovu ocitol Mukendi, no najlepší strelec Ruže mieril vedľa. O šesť minút neskôr musel Volešák vytiahnuť skvelý zákrok po nebezpečnej hlavičke Práznovského. V závere mohol o víťazstve hostí definitívne rozhodnúť William, lenže Brazílčan nedokázal obstreliť pozorného Zicha. Trenčín si však svoje tesné vedenie do posledného hvizdu rozhodcu ustrážil a na Liptove zvíťazil 2:1.

Autor: Filip Kubaliak