06.04.2013 17:30 CET
1 : 1
(1:1)

Fantastický Diviš udržal pre Prešov bod

Zaujímavý zápas na Sihoti mal už pred zápasom jasného favorita. Každý tipoval jednoznačného víťaza v podobe domácich, lenže situácia na ihrisku sa vyvíjala inak a hostia môžu byť za bod spokojnejší. Ďakovať však musia hlavne brankárovi Divišovi, ktorý zlikvidoval opakovaný pokutový kop v oboch prípadoch.

V radoch hostí sa mohol predstaviť už aj kapitán Peter Petráš, ktorému DK SFZ odpustila polovicu trestu s podmienečným odkladom. Prvú možnosť mohol mať už v 7. minúte Kubík, ale v dobrej pozícii ho odstavil ako posledný obranca práve Petráš. Hneď na to však Trenčín ponúkol ďalšiu akciu a center z ľavej strany prudkým volejom k žrdi nedal Divišovi žiadnu šancu Mazan - 1:0. Neskôr musel Diviš zasahovať po centri toho istého hráča a pred bránou Volešáka sa nebezpečne uvoľňoval Novák. Napokon ale strieľal nepresne. V 24. minúte hlavičkoval Baez Mazanovi, no jeho pokus bol zblokovaný. Druhý menovaný hráč bol pri chuti aj o tri minúty. Signál so Štefánikom zakončil presne, ale Diviš výborne loptu zachránil pred istým gólom. V 29. minúte hlavičkoval po centri aktívneho Mazana pre zmenu Willian, ale mieril vedľa. Na druhej strane prišiel šok. Po rohovom kope si zobral loptu do parády skúsený Gergel. Možno chcel centrovať, no loptu v každom prípade poslal rutinérskym spôsobom do vinkľa a nedal Volešákovi žiadnu šancu - 1:1. Druhý nádherný gól ešte v prvom polčase sľuboval zaujímavú zápletku. V závere polčasu mohol misky váh na svoju stranu nakloniť Baez, ale sľubnou strelu napokon mieril tesne vedľa.

Druhý polčas sa viditeľne zmenil a Trenčín už nebol tak aktívnejší, ako v jeho prvom pokračovaní. Prvú šancu si pripravil až po hodine hry a center Kubíka zakončoval Willian. Jeho pokus ale Diviša nevystrašil, mieril mimo. V 69. minúte fauloval v pokutovom území nešťastník Petráš a zapríčinil pokutový kop. Loptu si postavil Lobotka, ale Diviš loptu chytil. Rozhodcom sa však nepáčilo postavenie hráčov a tak nechali penaltu opakovať. Tentoraz do druhej strany mieril Willian, lenže český gólman v drese Prešova zneškodnil fantasticky aj opakovaný trestný kop a právom sa na rozhodcom aj patrične vykričal. V 77. minúte neupravil stav ani Da Silva, dobá strela sa odrazila len od žrde mimo nebezpečnej zóny. Keďže nestihol v 82. minúte dobrú loptu na svoju osobu ani Holúbek a Diviša neohrozil, body sa na Sihoti delili. To je pre Prešov konečne dobrá správa z ihrísk súperov, lenže nepotešil ich fakt, že v Zlatých Moravciach bodovala naplno Nitra. Tatran sa tak prepadol na posledné miesto, hoci v oficiálnom zápise má Nitra v skutočnosti o dva body menej. Trenčín si naopak v boji o vrchnú časť tabuľky nepolepšil a strata dvoch bodov ho môže mrzieť, keďže vo vzájomnom súboji Senice s Košicami si body rozdelili aj oni.

Autor: Ľubomír Hudačko