02.03.2013 14:30 CET
1 : 0
(1:0)

Trenčín tesne zdolal nováčika súťaže

Prvé jarné kolo prinieslo aj atraktívny súboj medzi Trenčínom a Myjavou. Zverenci Adriána Guľu zvládli svoje prvé jarné vystúpenie, a na domácej pôde zvíťazili najtesnejším pomerom 1:0.

Trenčín začal zápas veľmi aktívne. V 5. minúte si František Kubík v pokutovom území vypýtal penaltu po zákroku Kukoľa a Peter Mazan sa z bieleho bodu nemýlil - 1:0. O šesť minút neskôr mohol zvýšiť trenčiansky debutant Bednárik, no jeho hlavička nenarobila Solničkovi väčšie problémy. Vzápätí sa hra trošku ukľudnila a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 22. minúte domáci gólman Volešák chyboval a mal šťastie, že súboj s Kukoľom bol prísne posúdený faulom. Trenčín nebol príliš istý v zadných radoch a tento moment ich mohol potrestať. V 29. minúte Kubík ťahal akciu domácich, krásne našiel Mazana, no ten v dobrej pozícii mieril nad. V nasledujúci minútach sme videli kombinačný futbal. Loptu mali častejšie na kopačkách domáci, Myjava sa zameriavala skôr na protiútoky. Do konca polčasu sme však výraznejšiu akciu vidieť nemohli.

Myjava nastúpila do druhého polčasu s úmyslom zdramatizovať zápas. Vyrovnať mohla v 48. minúte, no vtedy nepremenil dobrú šancu myjavský navrátilec Peter Sládek. Zápas mal dobrý náboj a hlavne sa nehralo na jednu bránu, keďže Myjava sa nebála otvoriť hru. Chýbalo však viac pekných akcií a najmä gólov, ktoré by takmer tri tisícky divákov potešili. V 68. minúte vybojoval Peter Mazan ďalšiu penaltu, no tú sám trestuhodne zahodil. Trenčín sa teda musel stále báť o výsledok, veď hostia nepríjemne ohrozovali domácu defenzívu. Myjava sa v závere zápasu veľmi snažila, no Trenčín si s prehľadom udržal tesné víťazstvo.

Autor: Filip Kubaliak