05.05.2012 17:30 CET
4 : 0
(3:0)

Dunajská Streda v Corgoň lige minimálne na rok končí, podľahla Prešovu 4:0

Tatran Prešov dnes porazil Dunajskú Stredu jednoznačne 4:0 a poslal ju do druhej ligy. Rozhodnuté bolo už v prvom polčase, ktorý skončil trojgólovým rozdielom, v druhej štyridsaťpätminútovke sa presadil ešte Papaj. Hostia až na pár výnimiek nič výnimočné neukázali a zaslúžene prehrali. Tri kolá pred koncom sa tak tajnička o zostupujúcom definitívne vylúštila.

Od začiatku duelu to bola pre Prešov jednoznačný cieľ, dostať sa čo najskôr do vedenia a nenechať nič na náhodu. Už v 9. minúte to mohol splniť Papaj, ale jeho volej z prvej tesne minul. V 15. minúte však mohlo byť všetko inak. To sa do jednej z dvoch poriadnych šancí na gól dostal Nikolič, ale Diviša neprestrelil. Ktovie, ako by to bolo, keby sa mu gól streliť podarilo. Trestal tak lepší Prešov. V 18. minúte sa dostal do úniku po výbornej prihrávke Zošáka Katona a s pomocou žrde otvoril skóre - 1:0. O tri minúty pridal ten istý hráč ďalší gól. To sa v strede ihriska hostia nechali obrať o loptu, ktorú potiahol Papaj, jeho strelu Kučera vyrazil len pred spomínaného Katonu a už v tomto momente bolo viac-menej rozhodnuté. Definitívu pridal o pár minút Štetina. Priamy kop napálil tak, že loptu zastavila iba sieť - 3:0. O minútu mal možnosť Delarge, ale po individuálnej akcii napokon nevystrelil, dobre zasiahla obrana. V 37. minúte pálil tesne nad Zošák, neskôr ho napodobil Fodrek.

Druhý polčas začal v miernejšom tempe, ale šance sa zrodili aj tak. Najmä po pravej strane sa uvoľnoval Papaj, najprv minul jeho center Střihavka. Neskôr po Katonovej akcii tesne minul Krob. Po polhodine hry zahodil ďalšiu možnosť na zvýšenie skóre Guba, to hlavičku nasmeroval len vedľa brány a podobne bol na tom v takmer indentickej situácii aj v 66. minúte. Nikým nestrážený opäť tesne minul. No ovocie prišlo aj v druhom dejstve. Tentokrát sa lopta dostala do vápna po ľavej strane, nabiehajúci Papaj nemal problém ju upratať do brány - 4:0. V 72. minúte ojedinele zahrozili hostia, Hozl hlavičkoval tesne nad. V 84. minúte sa z otočky po centri Kroba dobre zorientoval Petráš, ale trafil len žrď. V závere ešte podržal svoj tím v šanci Kordiča Diviš a tak sa skóre už nemenilo. Tatran zaslúžene zvíťazil a bude hrať nasledujúcu sezóne v Corgoň lige. To o Dunajskej Strede neplatí.

Autor: Ľubomír Hudačko