05.05.2012 19:30 CET
2 : 0
(1:0)

Trnava splnila úlohu a náskok na Žilinu opäť stiahla

Spartak nepustil Banskej Bystrici ani bod a opäť je na druhom mieste. Na Žilinu stráca tri kolá pred koncom len dva body a o titule tak stále nie je rozhodnuté. V tomto kole favoriti na prvenstvo nezaváhali, takže sa situácia na čele vôbec nezmenila.

Od začiatku sa tímy navzájom obliehali vo vápne hlavne vďaka rohovým kopom. Vo 4. minúte poslal na Boroša platonickú strelu Bicák. V 15. minúte prišla ďalšia štandardka, tentokrát priamy kop a Gašparík z neho trafil žrď brány. Neskôr sa pekne uvoľnil Procházka, no ponúkol šancu Bicákovi, ktorý ju premrhal a vystrelil málo razantne. Ohroziť svätyňu hostí sa mu tak nepodarilo. V 33. minúte sa už však skóre menilo. Pekne sa otočil vo vápne pri svojej možnosti Vyskočil a podobne, ako nedávno proti Senici dal gól a poslal svoj tím do vedenia. Boroš si na loptu siahol, ale vyraziť ju nedokázal. Domácim gól vlial ďalšie sily do útoku, no vyrovnať mohla Dukla. To keby chybu Kamenára pri vybehnutí potrestal Hučko. Do kabín sa šlo za jednogólového stavu pre domácich.

Druhé dejstvo začalo šancou Bicáka, ale ten dnes nemal presnú mušku, ani razanciu v nohe. Nepodarilo sa mu skórovať v 54. minúte po akcii Mikoviča. O štyri minúty ten istý hráč, ktorý založil predchádzajúcu akciu sa predieral do šance, ale zbytočne fauloval a tak do jasnej akcie ísť nemohol. V 65. minúte veľkú šancu zneškodnil Kamenár. Vyrovnať totiž mohol zblízka Brašeň, ale pohotový zákrok trnavského brankára nič také nedopustil. V 75. minúte tak rozhodol Tomaček. Dostal sa k strele spoza vápna a tá skončila až v bráne - 2:0. Následne strieľal vysoko nad, skóre sa tak nemenilo. Banská Bystrica si šancu na lepší výsledok definitívne zahatala červenou kartou Matúša. Desať minút pred koncom nepoistil víťazstvo Tomaček a tri body tak ostali doma po výsledku 2:0. Znamená to tri kolá pred koncom dvojbodový odstup od Žiliny. Titul sa tak ešte môže dostať aj kľudne do Trnavy.

Autor: Ľubomír Hudačko