05.05.2012 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

Slovan si zachoval nádej

Na Pasienkoch dnes domáci tím privítal Nitru a zvíťazil 2:1. zachoval si tak ešte šancu na obhajobu titulu, naopak, Nitra prehrala druhýkrát za sebou.

Úvod duelu bol oťukávací, prvá šanca prišla prekvapujúco na strane hostí. V 13. minúte sa v dvoch akciách ocitol Kemláge, ale Kováča neprekonal ani v jednom prípade. Najprv nedal šancu zblízka, potom mu brankár loptu vyrazil na roh. Po polhodine hry sa ozvali aj domáci, Milinkovič našiel Grendela, ten Smetanu, ale český útočník to pätičkou poslal tesne vedľa žrde. Ďalšiu famóznu nahrávku vymyslel Milinkovič v 37. minúte a zúžitkoval ju Meszároš. Prekonal Hrošša a domáci viedli 1:0. Takto sa skončilo aj prvé dejstvo.

Druhý polčas mal takisto miernejšie tempo a prvá možnosť sa tak mohla vyskytnúť až v 58. minúte. To sa už-už dostával do šance Šebo, ale v poslednej chvíli mu obrana šancu zneškodnila. Podobne bol na tom v 74. minúte. Hrošša neprekonal napriek zrážke obidvoch, ale ešte sa snažil nájsť spoluhráča, ktorý by loptu do siete usmernil. Nestalo sa tak, o minútu mohol vyrovnať Kolár, ale Kováča neprekonal zo siedmych metrov. V 81. minúte tak rozhodol Piroška. Krásnu loptu si spracoval Šebo, prihral bývalému zakončovateľovi Senice a bolo 2:0. O pár minút mohol pridať ďalší gól sám Šebo, ale tentokrát mu chýbali centimetre. Následne sa na to trestalo na druhej strane. Z ničoho nič sa dostal k lopte Ivančík a prízemnou strelou znížil na 2:1. V závere sa už nič mimoriadne neudialo a Slovan si pripisuje tri body. V boji o titul tak ešte má šancu, ale nie je to iba v jeho rukách.

Autor: Ľubomír Hudačko