15.07.2011 20:00 CET
3 : 1
(3:1)

Slovan pohodlne porazil Trenčín 3:1

V otváracom zápase nového ročníka Corgoň ligy si prvé tri body zapisuje Slovan. Rozhodla o tom prvá polhodina zápasu, keď padli 4 góly. V ďalšom priebehu sa hra spomalila a stav sa už nezmenil. Bezzubý Trenčín na majstra nevyzrel, zapísal sa však do listiny strelcov ako Depetris, tak aj Šebo.

Prvý polčas prvého duelu nového ročníka mal rýchly spád od začiatku stretnutia. Tlak mal Slovan a kontroloval hru od prvých sekúnd. Už v 5. minúte sa dostal po dobrej kombinácii k lopte Milinkovič, keď si ju párkrát vymenil so Šebom a z hranice šestnástky strelou do protipohybu prekonal Volešáka a otvoril skóre - 1:0. Tlak pokračoval aj naďalej a onedlho to bolo 2:0. Po podobnej akcii tentokrát strieľal Ivana a zvýšil vedenie svojho tímu. V akcii bol zapletený hlavne Bagayoko. Trenčín sa dostával do šancí sporadicky, prvýkrát vážnejšie vystrelil až v 18. minúte, ale to Putnocký riešiť nemusel. Snažil sa najmä kapitán Ševela, ale jeho nahrávky nenašli adresáta vo vyloženej ščanci. Podarilo sa to až v 28. minúte. Výborná kolmá nahrávka našla kanoniera Depetrisa a ten rutinérsky obišiel brankára a znížil na 2:1. Nenechal sa však zahanbiť ani Šebo, po rýchlej kontre sa dostal k strele z hranice bieleho bodu a bolo 3:1. Medzitým dobre zasiahol Kleščík pred šancou na ďalší gól. Po polhodine hry centroval Valla, loptu sa snažil hlavou usmerniť Holúbek, ale lopta šla vedľa. Vzápätí mal možnosť aj Šebo, v poslednej chvíli zasiahol Ševela. V závere polčasu sa už hra odohrávala síce na polovici Slovana, ale ten hru kontroloval a nič vážne pred svojou bránou nedopustil. Šancu ešte mal domáci tím, Ivana však lepšie postavenému Šebovi nenahral.

Druhé dejstvo takým tempom nepokračovalo, i keď sa zo začiatku snažili opäť domáci. Pekná kombinácia Slovana, podobne, ako v prvom polčase pokračovala v rýchly brejk cez Kladrubského na Štepanovského a Šeba, ale ten nenašiel Žofčáka, pri lopte bol skôr Volešák. Milinkovič o pár chvíľ pálil nad. Podľa očakávania však sa tempo hry spomalilo ešte viac, hostia neboli natoľko nebezpeční, aby to Slovan musel akútne riešiť. Mazán po dobrej robote na pravej strane hľadal po hodine hry Depetrisa a ten sa otočkou v páde napokon prezentoval strelou, ale mohla sa pískať penalta. V 66. minúte strieľal Horváth, Putnocký nemal čo riešiť. V záverečných minutách sa obraz hry nemenil, stále mal viac loptu na kopačkách Slovan, ale nikam sa neponáhľal, pozorne hájil svoj náskok pred bezzubým Trenčínom. Sedem minút pred koncom strieľal Bagayoko, Volešák kryl. Následne z uhlu páli Halenár, ale nie nebezpečne. V dobrej šanci bol ešte na konci zápasu Mazán, ale dobre mierená lopta bola napkon zblokovaná. Viac sa toho neudialo, belasí si zaslúžene zaknihovali prvé tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko