03.04.2012 17:30 CET
4 : 0
(2:0)

Senica jasne dominovala nad Trenčínom

Senica hostila v 25. kole Corgoň ligy Trenčín. Na Záhorí sa hral na prekvapenie jednoznačný zápas, v ktorom využili Seničania svoju prevahu a proti Trenčanom vyhrali v pomere 4:0.

Ako prví pohrozili v zápase domáci, kedy sa Pavlík "zakvačil" do rohového kopu Kóňu, ale český stopér hlavičkoval vedľa. O štyri minúty opäť na domácej strane Pedro Leal z ľavej strany našiel centrom hlavu Diviša, ale ten hlavičkoval taktiež vedľa. Tesne po štvrťhodine hry sa opäť zopakovala podobná situácia, ale po Lealovom centri Diviš z voleja mieril opäť mimo bránky. V 25. minúte sa však už Senica presadila: priamy kop zo sľubnej pozície zahrával Kóňa, ktorý svojou dobre umiestnenou strelou nedal žiadnu šancu Volešákovi - 1:0. Po tomto góle bola Senica naďalej pri chuti a odmenou bol ďalší gól v sieti Záhorákov v 36. minúte. Vtedy sa akcia opäť začala po priamom kope Kóňu, ktorého pokus tentokrát Volešák vyrazil, lenže len pred seba, k odrazenej lopte sa dostal Blackburn a jeho pokus už skočil v sieti - 2:0. Do konca polčase sme ešte videli nejaké "pološance" na oboch stranách, no gól už nepadol ani na jednej strane. V prvom polčase teda vyhrala Senica 2:0.

V druhom polčase mali menšiu prevahu hostia, ktorí pekne kombinovali, ale ich snaha končila na dobre hrajúcej senickej obrane. A postupom čase aj trenčianska aktivita klesala. V 68. minúte zasadili Seničania Trenčanom tretí gólový úder: Leal pekne centrom našiel Diviša, ktorému tentokrát nádherne vyšiel pokus z voleja, keďže brankár hostí nedokázal na jeho krásnu strelu ani zareagovať - 3:0. V 74. minúte na Boleka vypálil Hlohovský, no český gólman jeho strelu vyrazil na rohový kop. Bola to vôbec prvá strela na bránu v podaní Trenčanov v druhom polčase. V 82. minúte Kalabiška pekne vysunul Diviša, ktorý loptu nacentroval na voľného Ďurica, ten však nedokázal v obrovskej šanci prekonať Volešáka. V nadstavenom čase ešte Seničania zlepšili svoje skóre, keď po rohovom kope chybovala obrana AS, čo využil Pavlík a dokopol loptu v páde do bránky - 4:0. V ďalších sekundách hry sa už len dohrávalo a tak si Senica pripísala tri cenné body po jednoznačnej výhre 4:0 nad Trenčínom.

Autor: Filip Kubaliak