31.07.2011 19:30 CET
4 : 0
(1:0)

Senica na domácom trávniku pokračuje v suverenite

FK Senica sa v pohode preladila z Európskej ligy na tú domácu a vyprášila nováčika z Trenčina výsledkom 4:0.

Po úvodnej oťukávačke sa dostal k slovu už v 10. minúte Hošek a bol z toho gól. Dobrá, dlhá lopta za obranu skočila presne tak, ako chcel, preloboval Volešáka a bolo to 1:0. O štyri minúty pálil Depetris a Bolek sa musel zapotiť. Vyrazil iba na roh. Potom sa však argentínsky strelec zranil a to bude mať možno ešte negatívny priebeh pre hru nováčika ligy. V 25. minúte pálil Salinas a nemieril zle. Jeho strela šla len tesne vedľa Bolekovej brány. Napodobil ho aj Štefánik takmer po polhodine hry. Hosťom často chýbalo pár centimetrov na vyrovnanie. Bolek tak mal viac práce. V 37. minúte mal možnosť Diviš, ale akciu zbrdzil a Volešák v pohode riešil. V závere polčasu ešte skúšal šťastie Piroška, ale neuspel. Po prvom dejstve tak svietilo na ukazovateli skóre 1:0.

V 49. minúte začal druhý polčas Piroška, ale pálil nepresne. Ten istý hráč zavaril Volešákovi, výbehom však všetko v pohode vyriešil. Niečo podobné spáchal aj pri možnosti Diviša. Po hodine hry sa však už skóre menilo a nezabránil tomu ani Volešák. Striedajúci Wijlaars sa rútil na brankára hostí sám a pekne ho prekonal - 2:0. V 71. minúte z priameho kopu nedal Kóňa. Hosťom citeľne chýbal zranený Depetris, bolo to na ihrisku vidno. Naopak, Seničania kraľovali na svojom trávniku a pohrozil akciou a strelou aj Gorosito. Nováčik sa k ničomu poriadnemu nedostával. V 81. minúte unikol dopredu Hošek, váhal, či prihrať, alebo dať gól a rozhodol sa pre prvú možnosť a tak to bolo už 3:0. Následne mali domáci k dispozícii ešte aj penaltu, Piroška pálil dobre, ale aj Volešák si vybral dobrú stranu, lenže gólu nezabránil - 4:0. šancu mal ešte v závere Valenta, ale nedal. Seničania v pohode vyhrali, diváci poďakovali a môžu sa tešiť na Red Bull Salzburg. Naopak, Trenčín toho v novej sezóne ešte veľa nepredviedol a prepadá sa so skóre 2:8 na 11. miesto. Na konte má jediný bod, Senica šesť.

Autor: Ľubomír Hudačko