01.10.2011 17:30 CET
3 : 0
(2:0)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 3:0

Zlaté Moravce si poradili s tohtoročným nováčikom súťaže AS Trenčín rozdielom triedy. Zápas mal ViOn pevne v rukách, o čom svedčí aj konečný výsledok 3:0.

Domáci sa ujali vedenia tesne po štvrťhodine hry v podstate z prvej vážnejšej akcie stretnutia, keď sa po peknej akcii presadil Babic - 1:0. V 29. minúte sa domáci futbalisti opäť radovali: Po prihrávke Hrušku sa rútil na Volešáka Jakub Paur a pekným lobom prekonal skúseného brankára Trenčína - 2:0. Domáci po druhom góle ožili a naďalej žiarili aktivitou. V závere druhého polčasu ešte pohrozil hosťujúci Peltier, ten však nedokázal zblízka prekonať brankára Kuciaka. V prvom polčase sa teda odohral pekný duel, ktorý mali pevne v rukách domáci futbalisti, keďže vyhrávali 2:0.

V 48. minúte chyboval obranca ViOn-u Patrik Pavlenda, loptu mu vzial Báez, ten do dobrej pozície vysunul Depetrisa, toho však zastavilo postavenie mimo hry. Tesne po hodine hry pekne strieľal Peltier, ale Kuciak si s jeho pokusom poradil. V 67. minúte strieľal domáci Babic, minul však bránu Volešáka. O tri minúty domáci rýchlo rozohrali priamy kop, k lopte sa dostal Orávik, ten však napálil loptu len do bočnej siete. V priebehu 77. minúty si brankár Zlatých Moraviec Martin Kuciak poradil hneď s dvomi strelami, keď kryl pokusy Báeza a Holúbeka. V 80. minúte vystrelil Peltier, minul však tentokrát svätyňu Kuciaka. O dve minúty neskôr domáci vyhrávali už rozdielom triedy, keď sa po priamom kope presadil hlavou stopér Majerník - 3:0. Hostia sa snažili v závere aspoň o čestný gól, to sa im však nepodarilo a ViOn tak vyhral presvedčivo 3:0 nad Trenčínom.

Autor: Filip Kubaliak