24.09.2011 17:30 CET
4 : 0
(4:0)

S Prešovom to vyzerá veľmi zle, Trenčín nadelil ďalšiu štvorku

Trenčín tak napokon nemá až tak zlú formu, nevyšlo to akurát v minulom kole proti Dukle. Inak sa ale Trenčanom podarilo dať na domácom ihrisku druhýkrát štyri góly za sebou, predtým porazili 4:1 Košice.

A teraz dopriali podobný výsledok Tatranu Prešov. Už v prvých minútach síce mali hostia prvú zaujímavú akciu, ale nebola dotiahnutá do konca a tak začali úradovať domáci. Vo 4. minúte sa Peltier predieral do pokutového územia, Diviš jeho strelu ešte vyrazil, no lopta prešla cez nedôrazných Čepa a Kroba až ku Peltierovi a ten do prázdnej brány nemal problém skóre otvoriť - 1:0. V 10. minúte potom prešiel cez Petráša Mazan a Diviš musel zasahovať. O tri minúty center Mazana na Ševelu zastavilo brvno. To nebolo všetko, Trenčín pokračoval v kanonáde a vyplatilo sa. Pred šestnástkou sa zrazu ocitol s loptou po dobrej nahrávke Štefáni, bez rozmýšľania napálil a bolo 2:0. Na druhej strane sa v 19. minúte prvýkrát prebudil Macko. Po peknej akcii zakončoval spoza vápna, ale jeho strela letela vedľa. Takže boli na ťahu opäť Trenčania a že príležitosť využili bez pardonu! Po štandardke obrana hostí neustrážila Peltiera a ten poloakrobaticky zvýšil na 3:0. Prešov pohrozil platonickou strelou Macka po priamom kope. V závere polčasu ešte našiel Salinas Peltiera a ten zamotal hlavu obrane Tatrana. S prispením teču skončila lopta v bráne súpera štvrtýkrát a bolo po zápase.

Katastrofa pre zelenobielych tak zrejme nemá konca-kraja. V 49. minúte prišiel center na Godála z Holúbkovej kopačky, lopta mierila len tesne nad. Tarkovičovcom ale vôbec nevychádzala kombinácia. Neohrozili Volešáka poriadne ani ďalšou štandardkou Macka, či hlavičkou Kroba v 55. minúte. Nemožno však odoprieť snahu Tatrana niečo s výsledkom spraviť. Ale nedarilo sa a už bolo aj neskoro. Naopak, veľmi aktívny bol Mazan, ktorý podkuroval obrane celý čas. Napríklad aj v 67. minúte po rohu a jeho bombe musel Diviš zasahovať. Následne trafil len bočnú sieť z veľkej diaľky Salinas. Bočná sieť sa vlnila aj v 78. minúte, po ďalšej Mazanovej akcii a strele tentokrát od Salinasa. V závere zápasu po Krobovom centri z priameho kopu ešte jeho spoluhráč tečoval, no ani Bernardo po drážke sieť nerozvlnil. Potom ešte ušiel Guba, Macko mohol znížiť, no trafil iba brvno. Prešov tak pokračuje v mizérii, ostáva ale na predposlednom mieste, keďže prehral aj DAC. Naopak, Trenčín stúpa po supervýkone hore.

Autor: Ľubomír Hudačko