31.03.2012 17:30 CET
2 : 1
(1:1)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 2:1

V 24. kole hostil Trenčín na domácej pôde Ružomberok. Zverenci Adriána Guľu potvrdili svoju domácu silu aj v tomto dueli, keďže dokázali otočiť nepriaznivý stav vo svoj prospech a napokon zvíťazili zaslúžene 2:1.

Ako prví v dueli pohrozili Ružomberčania v 11. minúte, kedy Lásik z 25 m mieril tesne nad bránu Volešáka. O sedem minút sa hostia gólovo presadili. Pekný center z ľavej strany zúžitkoval presnou hlavičkou Kostelný - 0:1. Liptáci sa však radovali z vedenia len štyri minúty: Hlohovský sa totižto po ľavej strane skvele uvoľnil, nacentroval presne na Depetrisa, ktorý sa tiež presadil po presnej hlavičke - 1:1. Za hustého dažďa sa pod hradom Matúša Čáka hral i naďalej zaujímavý futbal. V 32. minúte centroval Skalák z pravej strany na Masaryka, ktorého pokus však skvele chytil Volešák. O tri minúty neskôr zahrával priamy kop aktívne hrajúci Hlohovský, a takmer prekvapil Zicha, ktorý loptu s námahou vytlačil nad brvno. V 39. minúte sa momentálne najlepší strelec Corgoň ligy Pavol Masaryk zastreľoval na Zicha, ktorý však jeho pokus vytlačil na rohový kop. V ďalších minútach mohlo divákov akurát zaujať, že prestalo pršať, keďže sme už ďalšie šance nevideli. Zaujímavý prvý polčas sa tak skončil remízou 1:1.

V úvode druhého polčase sa hralo podobne ako v prvej časti hry v dobrom hernom tempe. Obe mužstvá pekne kombinovali, ale na väčšiu šancu sme si museli počkať až do 61. minúty. Vtedy Godál z pravej strany pekne nacentroval na Hlohovského, ktorý hlavou mieril tesne vedľa. Vzápätí centroval opäť na domácej strane tentokrát Štefánik, ale Depetrisovmu zakončeniu tiež chýbal správny smer. V nasledujúcich minútach začali hrať domáci aktívnejšie a hostia hrali, akoby boli s remízou v Trenčíne spokojní. V 66. minúte však Liptáci inkasovali, keď aktívny Hlohovský nacentroval do ohňa, kde Zich vyboxoval loptu len na Peltiera, ktorý už nemal problém loptu kopnúť do siete - 2:1. V nasledujúcich minútach boli domáci stále pri chuti. V 80. minúte predviedli Trenčania pekný protiútok, keď Mazan do dobrej šance vysunul Peltiera, ale ten mieril veľmi nepresne. Vzápätí mali domáci šťastie, keď Holúbek z bránkovej čiary vykopol pokus niektorého z hosťujúcich hráčov. Postupom času hral Ružomberok vabank, neustále nakopával lopty pred bránu Volešáka, ale z týchto situácií nedokázal skórovať. Trenčín tak potvrdil domácu silu, keďže dokázal otočiť stav zápasu na 2:1 s Ružomberkom.

Autor: Filip Kubaliak