10.09.2011 17:30 CET
4 : 1
(1:0)

Trenčín zaslúžene bodoval na úkor Košíc

Trenčín v 8. kole Corgoň ligy privítal súpera z východu - MFK Košice. V zápase sa nejednalo o vyrovnaný súboj, ktorý sme pred duelom čakali, keďže si nováčik súťaže viedol jednoznačne, vyhral totiž po skvelom výkone 4:1.

Domáci chceli zápas ovládnuť od začiatku, hru im však kazilo mnoho nepresností na oboch stranách. V 9. minúte domáci kanonier David Depetris z uhla netrafil mierne odkrytú bránu Tofiloského a onedlho Horváthova hlavička z malého vápna skončila v náručí macedónskeho brankára vo farbách Košíc. V 19. minúte zakončil preknú akciu obranca Trenčína Kleščík a zblízka dokázal prekonať bezmocného brankára hostí - 1:0. V 32. minúte mal Tofiloski problémy so strelou Horvátha, zakončoval ešte Ševela, ale zblízka prekopol bránu.

Úvod druhej časti hry prebrali hostia, za ktorých dvakrát pohrozil Novák, v priebehu ďalších minút však dominovali domáci. V 50. minúte svoju prevahu domáci zúročili ďalším gólom, keď Báezovu strelu tečoval nešťastne do vlastnej bránky Dobias - 2:0. V 54. minúte viedol nováčik Corgoň ligy už rozdielom triedy, keď Peltierovu strelu Tofiloski vyrazil len pred seba, k lopte sa dostal Depetris a loptu dokopol do odkrytej bránky - 3:0. O desať minút neskôr pohrozil skúsený útočník hostí Ján Novák po priamom kope z približne 35 m a v 78. minúte znížil náskok Trenčína Karim Diaby, ktorý vydarený brejk zakončil úspešnou strelou z uhla - 3:1. V 84. minúte poslednýkrát menil stav domáci Peltier, ktorý strelou k žrdi nedal šancu Tofiloskému - 4:1. Trenčín tak na domácej pôde hravo porazil Košice pomerom 4:1.

Autor: Filip Kubaliak