17.03.2012 17:30 CET
3 : 1
(1:0)

AS Trenčín - FC Zlaté Moravce 3:1

Trenčín si v 22. kole Corgoň ligy zabezpečil prvú jarnú výhru, keď doma porazili Zlaté Moravce 3:1. Víťazstvo AS je zaslúžené, keďže celý zápas prevládali aktivitou, ktorú zúžitkovali troma peknými gólmi.

Trenčania pohrozili už v ôsmej minúte, kedy sa po chybe hosťujúceho hráča dostal k lopte Salinas, ktorý posunul loptu Peltierovi, ten však pálil len do náručia Kuciaka. Po štvrťhodine hry hrozili hostia z rohového kopu, Hodekovu hlavičku Volešák s námahou vyrazil. V 22. minúte sa dostali domáci do vedenia, keďže mal na ľavej strane dostatok priestoru Hlohovský na to, aby našiel presne hlavu Depetrisa, ktorý nedal šancu Kuciakovi - 1:0. Keď prebiehala 27. minúta, tá ponúkla dve sľubné šance na oboch frontoch. Najprv Orávikovu strelu Volešák nemusel chytať, keďže išla mimo jeho brány a na druhej strane nepremenil dobrú šancu Salinas. Neskôr sme boli svedkami "hluchých" minút, keďže sme veľa šancí nevideli. Tá vážnejšia prišla až v poslednej minúte prvého polčasu, kedy sa po krásnej nahrávke Holúbeka nepresadil Baéz, ktorého vychytal Kuciak. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

Úvod druhého polčasu patril domácim. V 53. minúte predviedli peknú akciu po osi Baez - Peltier - Salinas a posledne menovaný nožničkami napálil len žrď. Následne si ešte zbehol za odrazenou loptou Hlohovský, ten však mieril pre zmenu do druhej tyčky. Takže to boli hneď dva smolné momenty Trenčína v priebehu pár sekúnd. A hneď o minútu sa im potvrdilo porekadlo nedáš-dostaneš, keďže hostia vyrovnali: po centri Orávika sa presadil ľavačkou Hruška - 1:1. Po dvadsiatich minútach však domáci opäť dostali vedenie na svoju stranu, keď bol Kuciak prikrátky na zakončenie Petra Mazana - 2:1. V 87. minúte sklepol Peltier po dlhom nákope od Ševelu loptu Štyvarovi, ktorý bez váhania vystrelil, a Kuciak musel vytiahnuť skvelý zákrok, aby gólu zabránil. O minútku však bol Kuciak už tretíkrát prekonaný, keď inkasoval po nádhernej akcii Trenčanov. Hlohovský vysunul za obranu Godála, ktorý mohol zakončiť, ale neulakomil sa, a nahrávkou ponúkol vyloženú šancu Peltierovi a ten doklepol loptu do opustenej bránky - 3:1. Do konca duelu sa už skóre nemenilo a pod hradom Matúša Čáka ostali body doma po výhre Trenčína 3:1 nad Zlatými Moravcami.

Autor: Filip Kubaliak