23.04.2011 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

Tatran Prešov vyhral a posúva sa na 7. miesto

Veľkonočný program Corgoň ligy sa odohral aj v Prešove, kde zavítala Dubnica. Tá sa snažila, ale napriek pasivite domácich napokon skončil zápas výsledkom 2:1.

Prevahu v zápase mali od úvodu domáci hráči. Bernardo vybojoval štandardku, Josl ju pokazil. Brazílčan faulom zastavil ďalšiu akciu domácich a tak sa Prešov sám pripravoval o šance, ale smútiť dlho nemusel. V 12. minúte sa po Krajníkovom centri dostal z otočky k strele práve Bernardo a volejom perfektne otvoril skóre - 1:0. Hra sa následne rozprúdila a Dubnica mohla vyrovnať. Strelu Kuzmu však domáci tečovali a Peškovič nemal problém. Na druhej strane sa črtala možnosť na zvýšenie skóre v domácom tíme, po osi Bernardo-Macko-Meszároš však gól nepadol, pretože lopta šla po teči mimo. Prešov hostí zatlačil a tí sa nevedeli dostať ani na polovicu súpera. Stalo sa tak až v 25. minúte, keď strieľal Polách, no mieril vedľa. Napodobil ho aj Vavrík.

Prešov taktiež skúšal šťastenu a pozorný bol aj v obrane. Vršajevičove centre lietali každej strany, v 35. minúte sa dostal do zakončenia opäť Bernardo, ale po dobrej akcii napokon vystrelil nad. Hostia sa snažili hlavne po štandardkách a strelách z diaľky, úspech to však neprinášalo. V závere prvého dejstva z priameho kopu strieľal Macko, ale jeho strela šla tesne vedľa brány. Na druhej strane ešte pohrozil Bruško, Peškovič svoje mužstvo podržal.

Ten istý hráč hostí zaúradoval aj v intre druhej štyridsaťpäťminútovky, Peškovič a Farbák boli pri obrannej chuti. Tú mal aj hosťujúci Vavrík, opäť sa pokúšal z diaľky páliť na Peškoviča, ten dnes držal svoje mužstvo nad vodou. A keď bol už prekonaný, zachránila domácich žrď. V 64. minúte sa nevyznamenal Čep, Kuzma šiel sám na brankára, proti bola konštrukcia brány. Ak som spomínal prevahu domácich v prvom polčase, v tom druhom akokeby nastúpil iné mužstvo. Dubnica to nevedela využiť, ale šancí pribúdalo. Ďalšia akcia Bruška skončila na Farbákovi a takmer vo vlastnej bráne. Nečakane ale opäť udreli domáci. Na Mackov center dobre vyskočil Čep a v 69. minúte zvýšil na 2:0.

Tento gól otriasol Dubnicou ešte viac, šanca na body sa výrazne znížila. Rýchly Žúrek zamestnával obranu v poslednej štvrťhodine, Kováč riešil všetko s kľudom. Lenže hostia sa predsa len dočkali. Desať minút pred koncom skóroval Ľupták a využil ďalšiu dieru v obrane domácich - 2:1. Začala sa tak ešte väčšia dráma a hostia boli pri chuti. Keď už chyboval aj Peškovič, hasiť musel Čep. To v závere pred Šulekom. V útoku pred Kováčom neuspel zasa Žúrek a viac sa toho neudialo. Prešov nehral oslnivo, ale vydrel dôležité tri body a dá sa povedať, že je jednou nohou zachránený. Naopak, Dubnica ešte bude musieť zabrať.

Autor: Ľubomír Hudačko