20.11.2010 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - DAC Dunajská Streda 1:0

Metropola Šariša bola svedkom pekného futbalu medzi domácim Tatranom a hosťom z Dunajskej Stredy. Celý čas bol Peckov tím lepší, natiahol svoju sériu neporaziteľnosti už na šesť zápasov, opäť neinkasoval a zaknihoval tretiu výhru v rade. Zbabraná jeseň by tak ešte mohla skončiť radostne, zároveň sa koňarom podarilo splniť ultimátum od vedenia. Naopak, hostia prehrali po deviatich zápasoch.

Prešov bol od začiatku aktívnejším mužstvom, rýchle výpady po krajoch však neviedli k ohrozeniu brankára. Naopak, hneď prvá strela DAC bola nebezpečná, vo 4. minúte sa o to pokúšal hosťujúci Hílek. Futbal bol zaujímavý, hra sa striedala z jednej strany na druhú, v 9. minúte sa do vyloženej šance dostal Meszároš, úplne sám však nepochopiteľne pálil veľmi slabo a Kováč nemusel výrazne zasahovať. V 16. minúte si Papaj pýtal penaltu, rozhodca nevidel nič. Pohrozili aj DAC, Helíska musel vychytať Diviš a zvládol to výborne. Vzápätí strieľal aj Harsányi, našťastie pre Prešov bolo skóre stále bezgólové. Meszároš mohol otvoriť skóre aj v 25. minúte, dobre zachránil Obert.

V ďalšom priebehu hry sa tímy snažili o útočnú hru, ale hra uviazla na pozornej obrane a často sa lopta zasekla v strede ihriska, zahrali si aj brankári. V 37. minúte do vnútra vápna nebezpečne posielal loptu Helísek a takmer Diviša prekvapil, lenže ten svoje farby podržal. Do konca polčasu to bol už len boj, ktorý gól nezaevidoval.

Úvod druhého polčasu sa podobal priebehu tomu prvému; náznaky šancí na oboch stranách. Tá väčšia prišla v 49. minúte, Matúš sa pohral s obrancami a len tesne minul spojnicu domácej brány. Po ďalšom centri mal prácu hosťujúci Kováč, lopta mu vypadla a takmer dovolil zelenobielym otvoriť skóre. Po hodine hry dobre z priameho kopu strieľal Katona, no len do stredu brány, kde bol pripravený Kováč. Krásnu strelu v 64. minúte vyslal na Diviša Ďurica, domáci gólman skvele vyrazil. V 70. minúte pálil nad Halimi, predtým nebezpečne prenikal Vršajevič, obrana odvrátila. Ten si prienik následne nezopakoval, vymyslel niečo lepšie. Perfektný prenik a center predviedol tentokrát Pribula a tiesnený Vršajevič poslal svoj tím do vedenia - 1:0.

V 77. minúte pekne z priameho kopu strieľal Macko, Kováč vyrazil do bezpečia. O tri minúty spálil obrovskú šancu opäť Meszároš, bránu vo vyloženej šanci ani len netrafil. Halimi následne na druhej strane hlavičkoval po rohu len do bočnej siete. Bočná sieť bola v permanencii aj minútu pred koncom, keď kiks vyrobil Diviš a už by sa nestačil diviť, keby z toho bol gól. Po dobrej kontre mohli ešte zvýšiť Katona, či Meszároš, ale neuspeli a výsledok sa tak už nezmenil, Prešov zaslúžene vyhral 1:0.

Autor: Ľubomír Hudačko