05.03.2011 15:30 CET
0 : 0
(0:0)

Prvý s posledným nevyhral, Žilina pohŕda šancou na titul aj naďalej.

Majstrovská Žilina nevyhrala ani druhý zápas v jarnej časti, dokonca nestrelila ani gól. Pozorná obrana Dubnice bojovala celý zápas, ktorý skončil 0:0.

Zápas medzi prvým a posledným mužstvom ligy sa začal opatrne, v 3. minúte sa platonicky presadzoval hlavičkou Ceesay. Vzápätí bol pri chuti gambijský útočník opäť, po ňom bol v šanci aj Bello. Domáci mali hru pevne pod kontrolou, výraznejšia šanca však neprichádzala. Aktívny bol najmä Mráz, ale spolupráca s útočníkmi ovocie neprinášala. V 24. minúte prenikal Nosek, obrana mu veľa nedovolila. Onedlho unikali domáci, k lopte sa dostal Ceesay a chcel brankára obstreliť, ale napokon netrafil ani bránu. Hneď na to sa po rohu dostali do zakončenia aj hostia, Bruško zakombinoval s Trousilom, ale ten napokon bránu prestrelil. Po polhodine sa dostal k zakončeniu aj Majtán, Kováč vyrazil a ani na druhýkrát Majtán nepochodil, prekvapivú strelu brankár hostí boxoval z bránkovej čiary. Žilinčania mali loptu na svojich kopačkách častejšie, Pich strieľal z diaľky, ale Dubnica mala pevnú obranu a tak sa skóre do prestávky nezmenilo.

Druhý polčas začal aktivitou domácich, Ceesay chladnokrvne z hranice šestnástky strieľal mizerne. Po ďalšej akcii bomboval aj Bello, jeho strela bola lepšia, ale bránu taktiež netrafila. Na druhej strane lietali centre do šestnástky domácich z každej strany, ale jasná šanca absentovala. Nepresadil sa ani v 52. minúte tiesnený Ceesay, v páde nemieril razantne. Pekne strieľal Vavrík po ojedinelom výpade, Dúbravka vyrazil na roh. V 59. minúte sa k strele dostal Mráz, ale nebola dostatočne prudká, aby Kováča prekvapila. Žilina bola v zakončení bezzubá, zverenci trénera Gergelyho naďalej výborne bránili. Dokonca sa hostia mohli ujať senzačného vedenia, v 71. minúte sa J. Zápotoka presadzoval dobrou strelou, Dúbravka vyrážal len reflexívne, stav sa nemenil. Ďalšiu veľkú príležitosť mal Majtán, po dobrej nahrávke však bránu netrafil, lopta šla tesne vedľa. Desať minút pred koncom sa aj Škvarka odhodlal vystreliť, ale bránu netrafil, stav bol stále bezgólový. Nepresadil sa ani Lietava, Bello robil, čo mohol, ale obrana Dubnice bola aj dnes neprekonateľná. V 88. minúte mohol rozhodnúť striedajúci Grabež, sám pred Dúbravkom ale neprekonal. Viac sa toho už nestalo, Dubnica v boji o záchranu vybojovala dôležitý bod.

Autor: Ľubomír Hudačko