16.10.2010 15:30 CET
1 : 2
(1:1)

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:2

V sobotu o 15:30 Košice na domácej pôde privítali Slovan Bratislava. V zápase sa zrodila výhra hostí, ktorý v zápase jasne predčili súpera a vyhrali na Čermeli 1:2. Premiéra nového trénera hostí Karela Jarolíma tak bola úspešná.

Prvých dvadsať minút sa na Čermeli neudialo takmer nič, obe mužstvá sa sústredili predovšetkým na defenzívu. V 22. minúte z vážnejšej akcie padol gól: Guédé v šestnástke fauloval Karaša a následnú penaltu premenil Milinkovič - 1:0. O tri minúty neskôr strela hosťujúceho Šeba narobila problémy domácemu brankárovi Tofiloskému. V 33. minúte hostia nečakane vyrovnali: Žofčák z ľavej strany poslal center do šestnástky domácich, ktorý na prekvapenie všetkých skončil v sieti - 1:1. Ten istý hráč o dve minúty neskôr spoza pokutového územia prudko vystrelil, ale Tofiloski vyrazil loptu na rohový kop. V 36. minúte domáci Kolbas poslal takmer z polovice ihriska 'malú domov', ktorú vystihol Šebo: skúsený útočník "belasých" obišiel aj brankára Tofiloského, ten ho fauloval a penalta sa zahrávala aj na druhej strane, macedónsky brankár v drese MFK však svoju chybu napravil a Halenárov pokus chytil. Do konca polčasu sa už skóre nemenilo.

Hostia mali v druhom polčase spočiatku mierny tlak. V 47. minúte tvrdú strelu Šeba vytlačil Tofiloski na hornú konštrukciu svojej brány. Následne sa dvoma strelami spoza šestnástky prezentoval Halenár, ale pri oboch pokusoch domáci brankár bez problémov zasiahol. V 63. minúte sa hostia ujali vedenia: po spolupráci Halenár - Šebo v nájazde na Tofiloského druhý menovaný poľahky do prázdnej bránky skóroval - 1:2. V závere sa snažili domáci vyrovnať, čo sa im nepodarilo, aj keď ešte mal predtým šancu Djoković.

Autor: Filip Kubaliak