30.10.2010 15:30 CET
3 : 0
(2:0)

MFK Košice - FC Nitra 3:0

V sobotu podvečer sa v 14. kole Corgoň ligy z víťazstva druhýkrát radovali MFK Košice. Nitru, ktorá poriadne Tofiloského ani neohrozila, zdolali pomerom 3:0.

Košičania boli od úvodu aktínejší, prvá strela letela na Hrošša z priameho kopu v 2. minúte. To isté spravil aj Kolbas, Hroššo mal šťastie, že strela neletela do siete. Na druhej strane sa o slovo hlásil Rák, bránu netrafil. V 18. minúte sa pokúšal otvoriť skóre Milinkovič, veľa nechýbalo. O minútu to dobre myslel Kolbas, ale opäť nepresne. Stále boli aktívnejší domáci, ktorý robili vietor pred nitrianskou bránou veľmi kvalitne.

V 27. minúta prišla zaujímavá situácia; Valenta dostal žltú kartu za absenciu chráničov, následne sa vrátil na ihrisko bez dovolenia hlavného rozhodcu a už sa naň ani nemusel vracať. Vraňare početnú výhodu využili okamžite, zrodila sa podobná situácia, ako pri góle v Banskej Bystrici; tentokrát centroval Šinglár a hlavou presne namieril Kamil Karaš - 1:0.

V 38. minúte sa platonicky pokúšal strieľať druhý najtrestanejší hráč ligy Leško, Tofiloski to ani nemusel riešiť. Naopak, opäť bol na akciu žltomodrých krátky hosťujúci Hroššo. Po Milinkovičovom centri loptu obrana neodvrátila a tak sa dostala ku Škutkovi, ktorý prestreil všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 2:0. Nebezpečný pokus mal Rák, ešte do polčasu mohol znížiť. Áč ho našiel vynikajúcou loptou, nikým nekrytý Nitran hlavičkoval nad.

Ako prví po pauze pohrozili opäť východniari. Milinkovič prešiel takmer až do päťky, jeho prízemný center do brány nedoklepol nikto a tak sa zatiaľ skóre nemenilo. No v 50. minúte sa ten istý hráč už odhodlal zakončiť sám a urobil dobre. Ľavačkou nádherne obstrelil aj brankára a pekný futbalový moment zabezpečil fakt, že sa stav zmenil na 3:0.

Nitrania boli absolútne bezzubí, nedarilo sa im dostať sa k zakončeniu, ich hru ovplyvnila červená karta. Veľkú šancu mali domáci v 58. minúte, po závare v šestnástke sa ale nikto k strele napokon nedostal. Ďalší priebeh ponúkal neustálu prevahu zverencov trénera Tarkoviča, Nitra sa k ničomu nedostávala.

Hra sa však spomalila, niet sa čomu čudovať, bolo v podstate rozhodnuté. V 68. chcel zlepšiť skóre opäť Milinkovič, peknej akcii chýbalo finále. Srbský rodák pohrozil aj v 73. minúte a hlavičkovať skúšal Djokovič, ale presne nemieril ani jeden. Zápas sa následne už len dohrával, ale Košičania boli stále aktívnejší, Nitra v druhom polčase nepredviedla nič. V závere mal ešte šancu Pačinda, dobre si loptu spracoval, ale prestrelil a skóre už ostalo pri jednoznačnom výsledku.

Autor: Ľubomír Hudačko