18.03.2011 17:30 CET
4 : 0
(0:0)

Senica deklasovala Trnavu 4:0

V predohrávanom piatkovom súboji privítala Senica v derbyzápase Trnavu. V zápase sa nečakane jednalo o jasnú výhru domácich, ktorí dokázali zaslúžene pred vlastnými divákmi poraziť Spartak vysoko 4:0.

Spočiatku sa hral na Záhorí kombinačný futbal medzi šetnástkami. V 5. minúte zahrával hosťujúci Tomaček priamy kop, ale mieril vysoko nad. O dve minúty neskôr jeho spoluhráč Roman Procházka pohrozil strelou z hranice šestnástky, ale Bolek jeho pokus zneškodnil. V 12. minúte vyskúšal pozornosť Boleka aktívny Tomaček, ale mieril tesne nad. V 17. minúte vážnejšie pohrozila aj Senica, keď po pokuse Diviša takmer kapituloval Raška, keď loptu od brány delilo len pár centimetrov. Postupne však hra na chvíľku mierne upadla, hralo sa len medzi šestnástkami. Zmena nastala až v 32. minúte, kedy si Piroska vypracoval peknú akciu, keď podľahky obišiel Kaprálika a následne musel zasahovať skúsený gólman Trnavy Martin Raška. V 41. minúte mala Senica opäť veľkú príležitosť, keď po centri Diviša sa dostala lopta ku Kóňovi, ale ten proti Raškovi z hranice malého vápna trestuhodne neuspel. O niekoľko sekúnd neskôr mali opäť domáci výbornú príležitosť, ale po štandartke Strnad vystrelil len do náruče Rašku. V závere prvého polčasu ešte zahrával priamy kop domáci Kóňa, ale jeho pokus mieril veľmi nepresne.

V druhom polčase sa hral spočiatku pekný futbal, nechýbali ani šance na obcoh stranách, každopádne sa hralo oveľa agresívnejšie. V 48. minúte z priameho kopu tvrdo vystrelil domáci Juraj Piroska, ktorého skvelý pokus len s námahou Raška vyrazil na brvno. V 54. minúte pekne našiel Smetana útočnú dvojičku Pirosku, pred ktorým nakoniec zachránil len brankár Raška, keď skvele čítal hru. O dve minúty neskôr nepískal pokutový kop pre Senicu hlavný rozhodca Valášek, keď domáceho Diviša v šestnástke tvrdo atakoval hosťujúci Coimbra. Po hodine hry si vypracovali domáci peknú akciu, ale Kóňa nezakončil ideálne. V 66. minúte hlavný rozhodca Valášek nariadil pokutový kop, keď Kaprálik fauloval v rohu šestnástky prenikajúceho Ďuricu a následnú penaltu poľahky premenil Smetana, ktorý umiestnil strelu do stredu brány - 1:0. O dve minúty neskôr na druhej strane pekne vystrelil Tomaček, ktorého pokus vyrazil pozorný Bolek. V 72. minúte poslal Diviš dobrý center na Smetanu, ktorého delilo od gólu iba niekoľko metrov.

V 74. minúte zvýšili domáci svoj náskok, keď po nepresnom zakončení Pirosku poskakovala lopta v šestnástke, kde sa najlepšie zorientoval Strnad a ľavačkou prekonal Rašku - 2:0. V 80. minúte vyskúšal pozornosť Boleka brazílsky obranca Coimbra, ale český brankár jeho strelu vyrazil na rohový kop. Po okamžitom protiútoku inkasovala Trnava dálší gól, keď Lukšík po individuálnej akcii krásnou strelou nedal šancu Raškovi - 3:0. V 89. minúte ešte dokázala Senica zvýšiť svoje vedenie, keď po rohovom kope Poliačka hlavičkoval striedajúci Hošek, ktorý sa po niekoľkých sekundách po striedaní dokázal na ihrisku presadiť - 4:0. Senica už dokázala svoje vedenie štvorgólové udržať a tak Záhoráci pokračujú v skvele začatej jarnej časti.

Autor: Filip Kubaliak