16.10.2010 17:30 CET
1 : 2
(1:0)

FK Senica - Spartak Trnava 1:2

Západoslovenské derby bolo plné žltých kariet, aj gólov, ale regulérne boli len tri. Senica sa dostala do vedenia už v úvode zápasu, no Trnava sa zlepenými trefami dostala do vedenia a po kontroverznom závere napokon vydrela výhru 2:1.

Vo futbalovej atmosfére a teda vo výbornej diváckej kulise sa Trnava dostala už v 2. minúte k rohovému kopu, po biliardovom odrazení od Koného a Grossa bezpečne kryl Bolek. Vzápätí si Koné pýtal pokutový kop, ale rozhodca mlčal. P. Čarnota strieľal v 8. minúte nepresne a Kóňa taktiež, parádu proti Slovanu nezopakoval. 13. minúte bola nešťastná pre andelov. V momente, keď sa ich fanúšikovia rozhodli zapáliť svetlice, prišiel Divišov center do vápna hostí, tam hlavičkoval Smetana a po vypadnutí lopty brankárovi Raškovi sa menil stav na 1:0. Nebezpečne strieľal v 18. minúte Diviš, tesne minul. Trnavčania sa snažili útočiť, aktívny bol Wellington, ale šance boli platonické tak, ako aj Procházkova strela nad. V 33. minúte sa dostal po peknej akcii do šance opäť Koné, ale jeho gól neplatil pre ofsajd. Pekne zahraný rohový kop, ktorý pripomínal ten gólový zo zápasu s Írskom zahrali hostia v 38. minúte, ale priame ohrozenie svätyne napokon nehrozilo. Onedlho, opäť po rohu hlavičkoval opäť Koné, ale z bránkovej čiary domáci odkopli do bezpečia. Neskôr nechala obrana hostí Smetanu spracovať loptu, dokonca prihlavičkovať si ju na lob, ktorý však Raška vyrazil.

Druhé dejstvo začalo miernym tlakom Trnavy, najmä po štandardkách sa dostávali hráči nadostrel domácej brány. V 54. minúte strieľal Procházka tvrdo, ale nepresne. Vzápätí to skúšal na opačnej strane Diviš, po sérii nahrávok strieľal spoza šestnástky, tečovaná lopta skončila tesne mimo. Ten istý hráč ešte pálil z druhej vlny, vysoko nad. Ďalšia smola pre mužstvo verných fanúšikov prišla v 58. minúte. Po odrazenej lopte sa do príležitosti dostal Wellington a sám pred brankárom dal gól, ale ten kvôli ofsajdu opäť neplatil. Onedlho pálil nad aj Čorič. Po hodine hry sa zápas kvôli dymu zo svetlíc na pár minút prerušil a ihrisko privítalo aj početnú enklávu policajtov, ktorí sa s hosťujúcimi fanúšikmi porozprávali o slušnosti. 66. minúte priniesla zaujímavý rohový kop Grigovcov, no Piroškovi chýbala presnosť. V 80. minúte prišla neskutočná šanca Senice. Po pravej strane prenikal Diviš, Raška odkryl miesto za sebou, no Piroška nikým neatakovaný netrafil prázdnu bránu! Z ničoho nič tak prišiel v 89. minúte dobre zahraný priamy kop andelov v podaní Kaščáka, krásny výskok Grossa a vyrovnanie stavu na 1:1. Týmto momentom sa samozrejme rozpútal gejzír radosti v radoch fanúšikov hostí, ktorí vybehli na trávnatú plochu a rozhodca zápas opäť prerušil. To však nebolo všetko. Vo výdatnom nadstavenom čase sa do ďalšej šanci po dobrej prihrávke dostal Bicák a ten pohodlne rozhodol o tom, že Senica prehrá svoj druhý domáci zápas za sebou a prepustí tak svoje druhé miesto v tabuľke práve Spartaku Trnava.

Autor: Ľubomír Hudačko