29.08.2010 19:30 CET
3 : 2
(1:1)

FK Senica - Slovan Bratislava 3:2

V dohrávke 7. kola Corgoň ligy cestoval líder tabuľky do Senice, napriek prevahe body nezískal, zverenci trénera Grigu boli efektívnejší a vyhrali 3:2.

Už v 3. minúte sa zaskvel Kóňa, ktorý strelil fantastický gól. Po priťuknutí Strnáda to napálil z 25 m a lopta sa krásne zakrútila a skončila v šibenici márne sa naťahujúceho Putnockého - 1:0. Nádherný futbalový moment. Slovan sa dostával do náznakov príležitostí, ale Kóňovu parádu nenapodobnil nikto. V 13. minúte bol stav vyrovnaný. Guédé zakombinoval s Bagayokom a najprv sa pokúšal vysunúť Slováka, po odrazenej lopte ale vystrelil sám a umiestnená strela skončila v sieti.

Belasí začali preberať taktovku a z ďalšej možnosti z uhlu strieľal Kuzma do žrde. Počas prvej polhodiny Senica okrem gólu neukázala nič. Hostia v tlaku pokračovali, aktívny bol Grendel aj Slovák, zo štandardných situácií ale nevyťažili žiadnu príležitosť. Hra sa začala kúskovať, dobré tempo vystriedala nuda. Podobne na tom boli Záhoráci, tí sa nevedeli dostať ani k strele. Záver polčasu patril priamym kopom. Najprv to z diaľky skúšal Saláta a z ďalšieho zazvonila ďašia žrď domácej bránky. Prvý polčas sa hral 20 minút, nasledoval hluchý stred, ktorý na konci trochu oživili nevyužité šance vicemajstra minulej sezóny.

Druhé dejstvo začalo pološancami, množili sa aj fauly. V 50. minúte však prišiel gól domácich, nakopávaný center využil po zaváhaní Dosoudila a Putnockého Smetana, ktorý po predchádzajúcom priťuknutí hlavou už nemal problém dopraviť loptu do siete. Na druhej strane skúšal vyrovnať Breznaník, ale netrafil. Hra bola svižná, ústrednými postavami priebehu hry boli najmä brankári, ktorí museli riešiť vysoké centre. Slovan sa snažil niečo podniknúť, ale napriek prevahe stále prehrával. V 64. minúte navyše prišla veľká šanca pre Záhorákov, Saláta fauloval v pokutovom území a Smetana bez problémov zvýšil na 3:1.

Gólové hody pokračovali, onedlho vystrelil spoza šestnástky Slovák, Pilár nešťastne tečoval a lopta sa zakrútila za chrbát domáceho gólmana. Bratislavčania pokračovali v miernom tlaku, domáci čakali na rýchly protiútok. V 86. skúšal vyrovnať z priameho kopu Grendel, strele chýbali decimetre. V ďalšej príležitosti bol Slovák, zastavený v pokutovom území bol podľa rozhodcu dovoleným spôsobom. O minútu pálil ten istý hráč, opäť nepresne. Boleka nevystrašil ani Saláta a Senica sa tak po peknom zápase dostala do čela tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko