30.04.2011 17:30 CET
2 : 1
(2:0)

Zlaté Moravce si poradili s Dubnicou

V sobotu o 17:30 Zlaté Moravce hostili Dubnicu. Nováčik Corgoň ligy si dokázal poradiť s Dubnicou, ktorá potrebovala získať dôležité body, ale prehrali na pôde ViOn-u 2:1.

Spočiatku sa hral zápas len medzi šestnástkami. V 15. minúte strelu domáceho Babica z priameho kopu Kováč vyrazil len pred seba, lopta sa dostala ku Farkašovi, ktorý z neuveriteľných dvoch metrov minul bránu. V 22. minúte sa ale domáci napriek tomu do vedenia dostali, keď po výkope brankára Kuciaka z vlastnej polovice nasmeroval loptu na Pavelku, ten hlavou posunul Orávikovi, ktorý už následne proti Kováčovi dokázal uspieť - 1:0. Po polhodine hry vyskúšal Kuciakovu pozornosť Polách, ale skúsený brankár si s jeho pokusom spoza šestnástky poradil. V 35. minúte sa do dobrej šance dostal Orávik, tentokrát sa však proti Kováčovi nepresadil, ktorý jeho strelu kryl. V 45. minúte bol ale Kováč po druhýkrát prekonaný, keď Pavelka poslal peknou nahrávkou do šance Babica, ktorý následne prízemnou strelou zvýšil vedenie domácich - 2:0. ViOn tak vyhrával po prvom polčase zaslúžene 2:0.

V druhom polčase stále diktovali tempo hry domáci hráči. V 49. minúte domáci Majerník našiel v malom vápne Pavelku, ten však mieril iba na brankára hostí Pavla Kováča. V 54. minúte spoza šestnástky vystrelil Majerník, Kováč jeho nechytateľnú strelu len očami kontroloval a pre neho našťastie nemieril pokus domáceho hráča na bránu. Po hodine hry skúšali šťastie aj hostia, ale strely Vavríka a Šuleka z diaľky Kuciaka neprekvapili. V 65. minúte domáci Babic posunul loptu Hruškovi, ktorého následná strela však Kováčovi nenarobila väčšie problémy. Hostia sa v závere snažili o zníženie vedenia domácich, aby ešte mohli ViOn potrápiť. Blízko ku gólu mal striedajúci hráč hostí Ľupták, ale jeho prudkú strelu z voleja však Kuciak vyrazil na rohový kop. V 85. minúte strieľal domáci Babic, no jeho dobre umiestnenú strelu pod brvno Kováč vyrazil. V 89. minúte sa hostia dočkali vytúženého gólu, keď Augustíniho center dotlačil do prázdnej bránky Kuzma - 2:1. Hostia síce skorigovali vedenie domácich len na jeden gól, ale do konca zápasu sa im už nepodarilo výraznejšie pohroziť. Zlaté Moravce tak vyhrali zaslúžene 2:1.

Autor: Filip Kubaliak