15.03.2011 15:30 CET
1 : 0
(1:0)

Dukla Banská Bystrica - MFK Dubnica 1:0

V utorok o 15:30 Banská Bystrica privítala Dubnicu. V zápase konečne naplno zabodovali "Vojaci", ktorí na domácej pôde dokázali poraziť posledný tím v tabuľke tesnou výhrou 1:0.

Pod Urpínom videli diváci spočiatku zaujímavý futbal. V 5. minúte hosujúci stopér Nosek po chybe ponúkol šancu Brašeňovi, ktorý ale z hranice šestnástky mieril tesne vedľa. V 11. minúte skúšal vystreliť Jakubko, ale lopta podobne išla vedľa žrde. O dve minúty neskôr pohrozili aj hostia, keď po rohovom kope Bruška preveril brankára Dukly Petra Boroša z hranice šestnástky Kuzma, ale v koncovke nepochodil. Po štvrťhodine hry sa domáci dostali do vedenia, keď Jakubko pekne vysunul Uškoviča, ktorý naspäť poslal loptu do malého vápna, kde ju najprv Jakubko minul, ale dobiehajúci Brašeň sa už nemýlil - 1:0.

Banskú Bystrica vystreklený gól povzbudil, hostí naopak zaskočil, čo sa odrazilo aj na ich hre. V 26. minúte namieril Hučko z 25 metrov do brvna. O dve minúty neskôr nebol úspešný ani Uškovič z priameho kopu a v 37. minúte po centri Plevu nevyšlo zakončenie v šestnástke ani Jakubkovi. V 40. minúte našiel Jakubko peknou nahrávkou Pančíka, ktorý mieril následne tesne vedľa. V závere prvého polčasu ešte pohrozili domáci, keď po rohovom kope Uškoviča ešte posunul Hučko hlavou loptu do malého vápna Pančíkovi, ktorý však opäť neuspel.

V druhom polčase sa stále hral zaujímavý futbal. V 52. minúte mali hosia vyloženú šancu, keď Bruško vysunul Kuzmu, ktorý sa dostal do šestnástky, ale trestuhodne neprekonal Boroša. Po hodine hry opäť dominovala na ihrisku Dukla, najprv Hučko hlavou mieril tesne vedľa a v 70. minúte striedajúci Hesek nepretavil svoje sólo do gólu. O dve minúty neskôr mal Jakubko dobrú šancu, ale nevystrelil ideálne a nenarobil väčšie problémy brankárovi hostí Pavlovi Kováčovi. V 77. minúte domáci Brašeň vyskúšal Kováča strelou spoza šestnástky, ale nepripísal si na svoje konto druhý gól v zápase. V 86. minúte znovu mohol pohroziť Jakubko, keď si nabehol na loptu od Plevu, ale mieril tesne vedľa. Do konečného hvizdu sa už nič vážne neudialo a víťazstvo Dukly bolo zaslúžené.

Autor: Filip Kubaliak