07.08.2010 19:30 CET
2 : 3
(0:1)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 2:3

V sobotu o 19:30 Dunajská Streda privítala Senicu. V zápase sa nakoniec zrodila výhra hostí zo Záhoria, ktorý na Žitnom ostrove vyhrali 2:3. Domáci DAC tak po štvrtom kole Corgoň ligy podobne ako Prešov nemá na konte ani bod.

V úvode mali domáci mierny tlak. V 8. minúte vypálil Helísek, ale jeho strelu Bolek vyrazil. Na druhej strane Kóňa vysunul Diviša, ktorý ale následne minul bránu Kissa. V 20. minúte po chybe domáceho Struhára sa k lopte dostal aktívny kanonier Senice Juraj Piroska, ktorý z vyše 20 metrov namieril do brvna Kissovej brány. Domáci vzápätí pohrozili, keď Gašparíkov center Yavarzadeh spracoval a ukázal efektné nožničky, ale lopta letela nad bránu Boleka. Hostia postupne viac ohrozovali DAC. Tesne po polhodine hry Piroskovu strelu pozorný Kiss kryl. Onedlho hosťujúci Kóňa z hranice pokutového územia strieľal tesne vedľa. V 34. minúte sa hostia ujali vedenia, keď sa Diviš v súboji proti Struhárovi pekne uvoľnil a oblúčikom prekonal Kissa 0:1. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a hostia po polčasovom hvizde viedli tesne 0:1.

V druhom polčase mali spočiatku mierne navrch domáci. V 51. minúte Wijlaars fauloval v šestnástke domáceho Oberta a nariadenú penaltu Harsányi pohodlne premenil - 1:1. V 56. minúte mohli domácich vyhrávať po Obertovom centri, keď následne Yavarzadeh z hranice malého vápna napálil do Boleka a z dorážky poslal Gašparík loptu len do bočnej siete. V 65. minúte vysunul Haršányi Helíska, ktorý zbehol popri obrancovi, ale trafil len Boleka. V 70. minúte po ojedinelom útoku Senice vyhral Smatana hlavičkový súboj a Kóňa tvrdou strelou spoza šestnástky nechytateľne trafil ľavý dolný roh - 1:2. O štyri minúty neskôr domáci vyrovnali, keď Nikoličov center umiestnil hlavou k pravej žrdi Yavarzadeh - 2:2. V 83. minúte sa hostia opäť dostali do vedenia, keď po chybe domácej obrany Strnad strelil rozhodujúci gól - 2:3. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Senica na Žitnom ostrove vyhrala tesne 2:3.

Autor: Filip Kubaliak