21.11.2009 17:30 CET
1 : 2
(0:0)

MFK Dubnica - Dukla Banská Bystrica 1:2

Banská Bystrica potvrdila papierové predpoklady a zvíťazila na ihrisku predposlednej Dubnice 2:1.

Ako prvý začali aktívnejšie domáci, keď strieľal pekne Ondráš, a následne Filov dobrý ťah na bránu zastavila dobre sa vracajúca obranná štvorica banskej Bystrice. Tesne pred naplnením dvadsiatej minúte sa už - už k bráne prebíjal aktívny Filo, ale Boroš dokázal včas vybehnúť a loptu mu odkopnúť. V 20. minúte sa Ondráš prekľučkoval až do šestnástky, ale jeho prihrávka skončila len na nohe obrancu Dukly. Aktívny Ondráš sa pokúšal ohroziť Boroša aj z výše dvadsiatich metrov, no neúspešne. Následne musel rozhodca požiadať výmenu lopty za žltú, keďže v Dubnici bola viditeľnosť kvôli hmle veľmi zlá. Na konci prvého polčasu držal nad vodou Boroš, keď sa po peknej kombinácií Fila a Ondráša dostal k lopte Zápotoka, ale už spomínaného a výborne chytajúceho Boroša neprekonal.

V druhom polčase sa zdalo, že na trávnik vybehla iná Banská Bystrica. Hostia zlepšili pohyb, tiež nevyrábali nepresnosti v prihrávkach, a vytvárali si tiež šance na prekonanie Dubnickej obrany. V 54. minúte sa lopta v šestnástke viac krát poodrážala až sa dostala k úplne voľnému Kuzmovi, ktorý po ľahky prekonal Zajaca - 0:1. Domáci sa ani nespamätali z prvej rany a o päť minút už bolo 0:2, keď sa po dobre práci Hučka presadil Seye. Dubnici sa podarilo v úplnom závere zápasu len kozmeticky upraviť výsledok, keď prekonal skvelého Boroša Filo - 1:2.

Autor: Tomáš Lederer