03.10.2009 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 1:0

Včera o 17:30 sa na štadióne Na Štiavničkách odohral duel medzi Banskou Bystricou proti Trnave. V tomto zápase mali viac štastia domáci a vyhrali tesne 1:0.

Začiatok zápasu mali v rukách hostia, ale nevedeli sa dostať cez obranu domácich. V 10. minúte prišla obrovská chyba obrany hostí, čo Kuzma využil a prekonal bezmocného brankára hostí Rybánskeho - 1:0. Po tomto gole sa oživila hra domácich. V 24. minúte prišla pekná kombinácia v podaní domácich, keď Hučko prenikol až k pokutovému územiu, pekne nacentroval, lopta sa dostala k Uškovičovi ale ten netrafil bránu hostí. Hostia sa okolo záveru polčasu začali ohrozovať bránu Boroša, ktorý dovtedy nemal žiadnu prácu. Kopúnek a Hruška sa pokúsili prestreliť rukavice Boroša z diaľky, ale recept na prekonanie stále nenašli. Domáci mohli z vyloženého brejku skórovať, ale Uškovič nepresne nahral na Kuzmu. V 41. minúte sa udial dôležitý moment zápasu, keď Uškovič schválne odkopol loptu a videl už druhú žltú kartu, čo znamenalo, že bol vylúčený. Do konca polčasu ešte zatlačili hostia, ale Boroš bol pozorný.

V druhom polčase chceli hostia vyrovnať, začali hrať ofenzívnejšie. V 57. minúte mohli domáci zvýšiť vedenie, ale Pančík trestuhodne neprekonal Rybánskeho. O päť minút neskôr sa Savič pokúsil o prienik, nacentroval na Seyeho, ale ten nedokázal prekonať dobre chytajúceho Rybánskeho. Hneď po tejto šanci sa hostia dostali do brejku, ale Bernáth netrafil bránu Boroša. V 71. minúte vystrelil hosťujúci Kone na bránu Boroša, ale ten jeho strelu chytil. Domáci mohli v 77. minúte opäť zvýšiť vedenie, ale Gajdošovu strelu Rybánsky nádherne vyrazil na roh. Po následnom rohovom kope domácich sa zblízka nepresadil Hučko spolu so Seyem.

V 83. minúte sa udial tiež dôležiý moment zápasu, keď Pečovský šiel sám na bránu, Jakubička zákerne fauloval Pečovského, a Jakubička okamžite dostal červenú kartu. Z následného priameho kopu trafil Gajdoš len hráčov v múre. Hostia mali v závere zápasu vyloženú šancu na vyrovanie, ale Bernáth len nastrelil brvno brány Boroša. Do konca zápasu sa ešte hostia pokúsili vyrovnať, ale svoje šance nepremenili. Banská Bystrica tak v zaujímavom zápase vyhrala tesne 1:0.

Autor: Filip Kubaliak