06.12.2009 15:00 CET
1 : 0
(0:0)

Dukla Banská Bystrica - FK Senica 1:0

V poslednom zápase devätnásteho kola si Banská Bystrica poradila na domácom trávniku so Senicou po výsledku 1:0.

Prvý polčas stretnutia posledného kole jesennej časti ročníka 2009/2010 patril hosťom zo Senice. Prvú šancu však mali domáci, no Seyého hlavička po Savičovom presnom centri minula Senickú bránu. V 12. minúte podnikli rýchlu akciu Záhoráci, po prihrávkach beláka, a aktívneho Sambu sa dostal k lopte Piroška, ale jeho delovku zastavilo brvno Borošovej brány. V 19. minúte odcentroval Belák, a jeden z domácich hráčov loptu poslal našťastie pre Bystricu iba do tyče Borošovej brány. O pár minút neskôr sa dostal k odrazenej lopte Belaák, a jeho strela skončila len tesne vedľa pravej žrde. V 39. minúte belák pekne prihral Velickému, no ten opečiatkoval podobne ako jeho spoluhráč Piroška len brvno Bystrickej brány. Na konci prvého dejstva nepochodil viackrát Samb, ktorémi najskôr nevyšla prihrávka do šestnástky, a následne nevyužil ani on svoju vlastnú príležitosť.

Po zmene strán hrali domáci už oveľa lepšie, sústredenejšie a dostávali sa čoraz častejšie aj do gólových príležitostí. V 57. minúte si nie veľká návšteva mohla zakričať prvý, a aj poslednýkrát gól, keď sa centrovaná lopta zo strany dostala až na kopačku Pančíka a ten nedal Kameschovi žiadnu šancu - 1:0. Po góle vrhla Senica sily do útoku, veď vonku nestratila body od augusta, no výkon z prvého polčasu už nedokázala zopakovať. Najväčšiu šancu spálil v 72. minúte Samb po prihrávke Pirošku. V 76 . minúte narobila Kameschovi prácu strela Pančika z diaľky. V závere zápasu už Senica otvorila hru v snahe vyrovnať, no zákonite mohla pykať po šanci Pavloviča, ale Kamesch ďalší gól do brány nepustil. V závere sa nepresadil ani hosťujúci Samb, a aj preto zostal v platnosti výsledok - 1:0.

Autor: Tomáš Lederer