12.09.2009 17:30 CET
0 : 3
(0:2)

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 0:3

V sobotu o 19:30 sa Na Štiavničkách odohral zápas medzi domácou Banskou Bystricou a hosťami z Nitry. V tomto zápase si domáci nevedeli premeniť svoje šance, a naopak hostia svoje šance premienali, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

V úvode sa obe mužstvá zdržiavali len na polovici ihriska. Vážnejšia a golova situácia sa udiala už v 15. minúte, keď Hodúr z diaľky presne trafil k žrdi Boroša - 0:1. Bystričania nepoľavili v útočnej aktivite ani po inkasovanom góle a najväčšiu šancu si vytvorili v 23. minúte, ked Pečovský po ľavej strane prenikol do šestnástky, poslal loptu na päťku Seyemu, ktorý však nezakončil dobre. V 26. minúte využil chybu v obrane domácich Šimončič, poslal loptu Rákovi, ten ušiel do pokutového územia, a následne vymietol horný kút Borošovej brány - 0:2.

Po tomto gole sa začali robiť špinavosti. Najprv Áč skosil Picha, na čo odplácal Poljovka a obaja videli žltú kartu. Tréner hostí Ivan Galád neudržal nervy a po konflikte s Poljovkom ho rozhodca Hriňák vykázal na tribúnu. Najväčšia príležitosť domácich prišla minútu pred skončením prvého dejstva, keď po prihrávke Seyeho sa v malom vápne ocitol Kuzma, ale po jeho strele odvracal loptu z bránkovej čiary Štetina. Z následného rohu hlavičkoval Adámik tesne vedľa.

V druhom polčase sa domáci opäť nevedeli presadiť v mnohých šanciach. Po rohových kopoch Saviča hlavou netrafil Adámik a v koncovke neuspel ani striedajúci kanonier Uškovič, ktorý sa v 59. minúte nepresadil brankárovi Hroššovi. O dve minúty neskôr Pančík spoza šestnástky mieril tesne vedľa, o dve minúty poslal prihrávku Pichovi, ktorý v pokutovom území strieľal, ale brankára hostí opäť na bránkovej čiare zastúpil Štetina. V 74. min krátky center Hučku mohol hlavou premeniť Uškovič, ale hlavičkoval nepresne. A tak prišiel trest striedajúceho Kolára, ktorý sa pohral s domácou obranou a zakončil presne k žrdi - 0:3. Najväčšiu príležitosť zahodil v 84. minúte Seye, ktorý zblízka neuspel pred hosťujúcim brankárom.

Autor: Filip Kubaliak