28.11.2009 15:30 CET
2 : 0
(2:0)

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 2:0

Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a zvíťazila na domácom ihrisku nad Dunajskou Stredou s prehľadom 2:0.

Banská Bystrica vyťažila v prvom polčase z dvoch šancí Seyého a Pančíka, ktoré skončili gólom, a potom už s prehľadom udržali výsledok. Gňol Seyého padol po Pančíkovom centri v jedenástej minúte, keď Seyé nedal presne mierenou hlavičkou Novotvi žiadnu šancu. O osem minút bolo 2:0, Kuzma sa presadil po krídle naservíroval Pančíkovi a ten presne mierenou strelou rozvlnil sieť. Hostia sa presadzovali málo, prvú šancu mal Hassan, keď sa presadil indviduálne na krídle, ale jeho strele chýbala väčšia presnosť. Tesne pred prestávkou narobila Borošovi starosti Selaausova strela z diaľky, ktorú zneškodnil až na dvakrát.

V druhom dejstve sa Dunajsko Stredčania dostávali už do väčších šancí, no Boroš bol aj v druhej štyridsaťpäť minutovke pozorný. Hneď po zmene strám hlavičkoval nebezpečne Adámik, ale skóre sa nemenilo. O pár minút neskôr strieľal z poriadnej diaľky N'kendo, a Boroš mal plné ruky práce. V 58. minúte neskóroval N'Kendo opäť, keď namieril loptu iba do žrde domácej brány. Z brejkov neskôr začali hroziť aj domáci najskôr bol neúspešný Pančík, a po ňom dostal Pleva nepresnú prihrávku, a tak nemohol zakončovať. V závere zápasu si už domáci postrážili dvojgólový náskok, a nepustili hostí k ničomu.

Autor: Tomáš Lederer