Sedmnáctka porazila Nový Zéland a vrátila se do boje o postup

Čeští fotbalisté do 17 let se na mistrovství světa v Mexiku dočkali premiérového vítězství. Po úvodní porážce od USA dnes ve svém druhém vystoupení porazili Nový Zéland 1:0 brankou sparťanského útočníka Lukáše Juliše, když především v první půli soupeře jasně přehrávali.

Mistrovství světa U17 - třetí hrací den

V Mexiku už byli k vidění všichni účastníci letošního mistrovství světa sedmnáctiletých, v noci na dnešek se hrály zápasy skupina E a F. Naprosto s přehledem zvítězili favorité turnaje Brazílie a Německo, dobře si vedly také Panama a Austrálie.

Csaplára v prvním utkání sedmnáctek na MS zklamal jen výsledek

Zklamání z výsledku, nikoli však ze hry prožíval po české premiéře na mistrovství světa do 17 let trenér Josef Csaplár. Prohra 0:3 s USA ho nepotěšila, ale své svěřence pochválil za kvalitu hry, která je prý v této věkové kategorii důležitější.

Mistrovství světa U17 - druhý hrací den

Čeští mladíci do sedmnácti let nevstoupili do mistrovství světa v Mexiku vůbec dobře, v zahajovacím utkání podlehli vysoko 0:3 USA. Vítězstvím začaly celky Anglie, Uruguaje a v naší skupině porazil Nový Zéland Uzbekistán.

Podle kapitána Šterby je teď sedmnáctka silnější než na ME

Česká fotbalová reprezentace do 17 let může na mistrovství světa v Mexiku uspět, protože je ještě silnější než na květnovém mistrovství Evropy, kde jí jen těsně unikl postup do semifinále. Prohlásil to kapitán Jan Štěrba, který patří k nejzkušenějším členům týmu.

Mistrovství světa U17 - první hrací den

Světový šampionát fotbalistů do sedmnácti let má za sebou první hrací den, během něhož se odehrály čtyři zápasy. Domácí Mexičané začali skvěle, stejně jako Kongo, Japonsko nebo Francie, která rozdrtila Argentinu.

Sedmnáctce dělají problém horka

Až deset litrů tekutin denně musí vypít čeští fotbalisté do 17 let během mistrovství světa v Mexiku. Důvodem jsou teploty až kolem 45 stupňů Celsia, které panují v místě jejich pobytu v Torreónu. Hráčům by mohla hrozit dehydratace.

Sedmnáctka chce získat zkušenost a vnutit soupeřům svou hru

Čeští reprezentanti do 17 let v neděli zažijí svou historickou premiéru na mistrovství světa. Šampionát v Mexiku zahájí proti výběru USA, poté narazí na Nový Zéland a Uzbekistán. Cílem týmu trenéra Josefa Csaplára je porovnat své schopnosti ve světové konkurenci a hrát tvořivý fotbal.

Sedmnáctka se utká s USA, Uzbekistánem a Novým Zélandem

Čeští reprezentanti do 17 let si při své premiérové účasti na mistrovství světa v Mexiku zahrají ve skupině proti USA, Uzbekistánu a Novému Zélandu. Rozhodl o tom dnešní los v koncertním sále Sala Nezahualcóyotl v mexické metropoli.

Česká sedmnáctka postoupila na MS, ale ne do semifinále ME

Čeští reprezentanti do 17 let i ve svém třetím vystoupení na mistrovství Evropy v Srbsku remizovali, když s Nizozemskem hráli bez branek. Po výhře Německa nad Rumunskem obsadili třetí místo ve skupině B a unikl jim postup do semifinále. Poprvé v historii se však probojovali na mistrovství světa do Mexika.