Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Tipovací soutěž

1. Účast v soutěži
1.1. Soutěže se mohou zúčastnit pouze zaregistrovaní návštěvníci serveru EuroFotbal.cz. Podmínkou registrace je funkční emailová adresa, registrace i účast v soutěži je zdarma.
1.2. Druhou podmínkou účasti v soutěži je existující vlastní účet u sázkové kanceláře Betfair.com. Založení tohoto účtu je také zdarma.
1.3. Před zahájením tipování je každý účastník vyzván k vyplnění svého nicku u Betfair.com. Jednou zadaný nick už nelze změnit.
1.4. Každý návštěvník se smí zaregistrovat a zapojit do soutěže pouze jednou, pouze pod jednou přezdívkou. Za porušení tohoto pravidla hrozí vyloučení ze soutěže.
2. Princip soutěže
2.1. Do soutěže jsou zařazeny všechny zápasy mistrovství světa 2010. U každého zápasu se tipuje přesný výsledek, tipy jsou dle správnosti ohodnoceny ziskem 0-5 bodů (viz systém bodování níže).
2.2. Každý zápas je možné tipovat až do jeho začátku. Dříve zadaný tip je možné libovolně měnit, a to až do začátku zápasu.
2.3. Soutěžící není povinnen tipovat všechny zápasy, za nevyplněný tip není žádná bodová sankce.
2.4. Kromě jednotlivých zápasů budou soutěžící tipovat konečné pořadí základních skupin (uzávěrka tohoto tipování bude v čase začátku prvního zápasu turnaje) a po odehrání skupin také konečné pořadí na prvních čtyřech místech (toto tipování bude uzavřeno v čase začátku prvního osmifinále). Také tyto tipy je možné libovolně měnit, a to až do jejich uzávěrky. Za správnost těchto tipů budou soutěžícím připsány bonusové body (viz níže).
2.5. V zápasech playoff, kde existuje možnost prodloužení nebo penaltového rozstřelu, se tipuje skóre po základní hrací době.
2.6. Pořadí se určuje podle součtu bodů za natipované zápasy. V případě rovnosti bodů rozhodují postupně počty pětibodových, tříbodových, dvoubodových a jednobodových tipů. Pokud na některých z oceněných umístění dojde ke shodě ve všech kritériích, rozhodne o pořadí los.
3. Ceny
3.1. Cenami v soutěži jsou bonusy, které jsou výhercům přičteny na jejich účty u Betfair.com.
3.2. Aby měl soutěžící nárok na cenu, musí u sázkové kanceláře Betfair.com uzavřít libovolnou sázku na příležitost k MS 2010. Kontrola uzavření sázky proběhne vždy po ukončení kola, za které se přiznávají ceny, uzavřít sázku tedy lze i během soutěže. Pokud soutěžící nebude mít sázku uzavřenou, dostává cenu další soutěžící v pořadí. Uzavření sázky po vyhodnocení kola už nemá na udělení ceny za dané kolo žádný vliv.
3.3. Ceny se udělují za pořadí každého kola základních skupin, poté za celkové pořadí po odehrání skupin (tj. za tipy na všechny zápasy základních skupin plus bonusy za tipy na pořadí základních skupin), poté za pořadí playoff (tj. za tipy na všechny zápasy playoff plus bonusy za tipy na konečné pořadí na prvních čtyřech místech), a nakonec za celkové pořadí (tj. za tipy všech zápasů turnaje plus všechny bonusy).
3.4. Na udělení ceny neexistuje právní nárok, o jejím udělení rozhoduje pouze provozovatel soutěže.
4. Systém bodování zápasů
4.1. Přesně uhodnutý výsledek - 5 bodů.
4.2. Správně určený vítěz a stejný rozdíl skóre (např. tip 1:0 a výsledek 2:1, nebo tip 1:1 a výsledek 2:2) - 3 body.
4.3. Správně určený vítěz a správně určený počet vstřelených gólů u jednoho ze soupeřů (např. tip 1:0 a výsledek 2:0) - 3 body.
4.4. Správně určený vítěz, ale neuhodnutý ani jeden počet vstřelených gólů (např. tip 1:0 a výsledek 3:1) - 2 body.
4.5. Správně určený počet gólů u jednoho ze soupeřů, ale neuhodnutý vítěz (např. tip 1:0 a výsledek 1:2) - 1 bod.
4.6. Žádný z těchto případů (např. tip 1:0 a výsledek 0:1) - 0 bodů.
5. Bonusy
5.1. Za každou správně určenou pozici týmu ve skupině je bonus 5 bodů. Za celé správně určené pořadí skupiny je tedy 20 bodů, celkem je možné na bonusech za tipy na pořadí skupin získat 160 bodů.
5.2. Za správný tip celkového vítěze je bonus 10 bodů, za správně určená další místa je po pěti bodech.
Provozovatelem soutěže je Petr Starý, adresa Kaznějovská 40, 32300 Plzeň, IČO 69942382.